Ve Windows 10 je nová funkce, která při lokálním vyhledávání automaticky vše vyhledává i na internetu. S podobnou spornou funkcí před několika lety přišlo i Ubuntu, za což sklidilo poměrně drsnou kritiku, protože zpravidla není vůbec žádný důvod automaticky vše vyhledávat na internetu, avšak Microsoft za každou cenu musí prosazovat svůj ne moc populární, tedy alespoň u nás, vyhledávač Bing. Tudíž se naskýtá otázka, jestli a jak je možné vypnout automatické vyhledávání na internetu.

Jak vypnout hledání na internetu?

Ve Windows 10, alespoň tedy v Preview verzi není žádný jednoduchý jednotlačítkový způsob, jak vyhledávání vypnout. Naštěstí, díky starému dobrému „Editoru místních zásad“ je možné problém vyřešit.

Postup

  • Zmáčkněte Win klávesu a napište gpedit.msc a program spusťte
  • V menu konfigurace počítače klikněte na „Šablony pro správu„-> „Součásti systému Windows“ -> „Vyhledávání
  • Najděte a rozklikněte položku „Nepovolit hledání na webu“ a zvolte „Povoleno
  • Dále najděte položku a opět rozklikněte položku“Neprohledávat web ani nezobrazovat výsledky hledání ve službě search“ a zvolte „Povoleno
  • Restartujte PC
Zákaz vyhledávání na webu

Počeštěné to bude podobné, prostě hledejte Hledání

 

Zakázání vyhledávání lze také provést změnou v registrech viz. následující hodnoty, které je potřeba nastavit. Pokud na uvedené cestě nemáte zmíněné položky, budete je muset vytvořit ručně.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Windows Search]
„DisableWebSearch“=dword:00000001
„ConnectedSearchUseWeb“=dword:00000000
„ConnectedSearchUseWebOverMeteredConnections“=dword:00000000

Zákaz vyhledávání na internetu

Výsledek v registru