Jak ve zdraví přežít zimní období, aneb jaká je nejlepší prevence nachlazení?

Zimní období, pro nejednoho člověka, přináší každoroční nachlazení v podobně rýmy, kašle, zánětu nosohltanu aj. Pokud nechcete letos onemocnět, je dobré se na zimu náležitě připravit. Máme pro vás pár dobrých rad.

Vhodně se oblékejte – své oblečení přizpůsobujte aktuálnímu počasí. Při oblékání pamatujte, že váš nepřítel je zima a pot. Je tedy potřeba se teple oblékat, a jako nejspodnější vrstvu oblečení používat funkční termoprádlo, které dokáže odvést vlhkost od vašeho těla. Další vrstva v podobě „huňatého svetru“, nebo nějaké tlustší vzdušnější vrstvy, se pak bude hodit pro zadržení tepla vašeho těla. Navrch se pak hodí nějaká voděodolná vrstva.

Dále jako prevenci nachlazení doplňujte vitamín D3 a celé spektrum vitamínů, které se dají nejlépe doplnit pravidelnou konzumací kysaného zelí, nebo pitím jeho šťávy. Tu velmi doporučuji. Pokud na ní nemáte chuť, baštěte zelí, které se dnes dá koupit všelijak dochucené, třeba mrkví, jablkem apod. Zelí obecně patří mezi nejlepší bojovníky s chřipkou a nachlazením. Nevěříte? Tak to letos zkuste. Navíc kysané zelí očistí vaše střeva od toxických látek, urovná hladinu cukru v krvi, má protirakovinné účinky, pomáhá při obezitě, hemeroidech apod.

Tip: Zelí, jak klasické nebo kysané je nejlépe kupovat v krouhárnách zelí. Zelí ze supermarketů vám moc vitamínů nedoplní.

Vitamín D kysaným zelím nedoplníte. Doplnit se dá buď sluněním na slunci, nebo horském sluníčku, konzumací nejlépe tučných mořských ryb – losos, tuňák aj. nebo také uměle v podobě vitamínového doplňku. Pozor na to, že vitamínem D se můžete předávkovat! Nikdy tedy neberte více než je doporučeno a pokud berete nějaké léky, konzultujte vliv vitamínu na ně s vaším lékařem!

Mimochodem, věděli jste, že velká část populace trpí nedostatkem vitamínu D?

Další z možností, jak se připravit na zimu je očkování proti chřipce. Pokud nejste zastánci konspiračních teorií o očkování, pak navštivte svého lékaře a očkování si domluvte.

V neposlední řadě se snažte vyhýbat místům s větší koncentrací lidí. V metru, autobuse, tramvaji, vlaku apod. se nakazíte mnohem snáze, než kde jinde. Minimalizujte tedy v zimě dobu strávenou na těchto místech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..