figurkaAsi vás to také překvapilo. Nastavíte si hezký obrázek zamčené obrazovky a jen co kliknete myší, nebo klepnete do klávesnice, tak na vás na přihlašovací obrazovce vyskočí ošklivý modrý obrázek s názvem Hero. Pojďme se podívat na to co se s tím dá dělat.

Lze změnit přihlašovací obrazovku?

Oficiálně zatím ne. Čeká se na to, jestli MS vypustí nějaký ten nástroj. MS poslední dobou podléhá tlaku okolí, takže budeme doufat. Existují sice první neoficiální aplikace na změnu přihlašovacího okna, ale z bezpečnostních důvodů je zde neuvádíme. Postupem času, až bude nějaký funkční a nezavirovaný program, tak ho sem přidáme. Pokud někdo o něčem víte, prosím podělte se s ostatními o svou zkušenost v komentářích.

Jak vypnout obrázek přihlašovacího okna?

Pokud chcete obrázek rovnou vypnout a používat jednobarevné okno, pak stačí upravit následující položku v registru. Spusťte regedit (Win+R, regedit, OK) a otevřete následující cestu v registru.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\System

Pak najděte zde položku DisableLogonBackgroundImage. Pokud zde není, tak jí budete muset vytvořit. Je to 32 bitová DWORD hodnota, kterou pojmenujte DisableLogonBackgroundImage a nastavte hodnotu 1. Ihned po nastavení bude změna fungovat. Respektive není třeba restartovat počítač.