Kdy si udělat těhotenský test?

Na otázku kdy si udělat těhotenský test, je relativně snadná odpověď, která do značné míry záleží na vám dostupné technologii pro diagnostiku otěhotnění. Pojďme se na to v krátkosti podívat.

Kdy se otestovat?

Těhotenský test si můžete v klidu udělat v den očekávané menstruace, která nepřichází. Díky vysoké citlivosti testů si můžete test udělat kdykoliv během dne. Nicméně před testem nepijte velké množství vody. Počkejte, až se vám bude chtít přirozeně na záchod a pak se vyčůrejte do čisté nádobky, do které pak namočte těhotenský test. Pozor na to, abyste ho správně namočili, maximálně po vyznačenou risku, jinak test nemusí fungovat. Chcete-li mít 100% jistotu, tak si test udělejte ráno, kdy je v moči nejvyšší hladina hCG hormonu.

Pro nedočkavky

Pokud nechcete čekat na den očekávané menstruace, můžete si koupit dražší digitální těhotenský test (200 – 300 Kč), který je výrazně přesnější a citlivější. S ním můžete test udělat až 3 dny před menstruací. V závislosti na aktuální nabízené technologii je možné test udělat i dříve. Koupit ho můžete v lékárně.

Další možností je navštívení gynekologie, kde vám udělají krevní test, který je nejpřesnější ze všech testů.