Gelové nehty – proč a jak si pořídit ozdobu našich rukou?

Gelové nehty – proč a jak si pořídit ozdobu našich rukou?

Gelové nehtyRuce jsou naší vizitkou. Ať chceme nebo ne, vidí je prakticky všichni, se kterými za den přijdeme do kontaktu. Rozhodně bychom jim proto měli věnovat pozornost. Obzvlášť ženy si pak zakládají na koruně krásy našich rukou a tím jsou pěkně upravené nehty. Delší nehty, barevné laky nebo tolik oblíbené francouzské lakování ozdobí někdy lépe než šperk. Jenže co když vlastní nehty nevypadají podle našich představ a pravidelná péče o ně je příliš časově náročná? Pak přichází v úvahu gelové nehty.

Co jsou gelové nehty?

Jsou to umělé nehty z gelu vytvrzeného UV lampou. Tento světlem vytvrzovaný plast byl původně využíván v dentální medicíně, další technologický vývoj ale umožnil jeho využití i jinde. Gelové nehty jsou trvanlivé, odolné a přesto docela pružné. Jsou tou nejpřirozeněji vypadající variantou umělých nehtů. Aplikovat se dají na téměř všechny nehty, s výjimkou hodně slabých nebo nemocných nehtů. Dají se skvěle upravovat a tvarovat podle přání. Dříve byla modelace gelových nehtů možná jen v nehtových studiích, dnes si můžete pořídit sadu na jejich výrobu i domů. Ovšem aplikace nehtů vyžaduje trénink a zkušenosti, aby byl výsledek pěkný.

Pro koho jsou vhodné a pro koho ne?

Pořídit si je mohou téměř všechny ženy, které touží po krásných nehtech. Je ale potřeba počítat s finanční investicí zhruba 500-800 korun za první modeláž a pak pravidelně zhruba každé tři týdny až měsíc o něco menší částku za doplnění, jelikož nehty odrůstají a gel je tak potřeba znovu upravit a doplnit. Aplikace také pokaždé vyžaduje několik hodin času.

Nevhodné jsou gelové nehty pro ženy, které mají příliš slabé a lámavé nehty, protože by na nich gel dobře nedržel. Aplikovat gelové nehty není vhodné ani při léčbě antibiotiky nebo třeba chemoterapii, i plíseň nehtů je potřeba nejdříve vyléčit, než se dá umělý nehet.

Jak probíhá modeláž?

Nejdříve je potřeba připravit vlastní nehty. Musí se odlakovat, zapilovat, odstranit přebytečná kůžička na nich a dezinfikovat. Poté se na špičku nehtu speciálním lepidlem lepí takzvaní tip, což je plastový nehet. Ten se vybírá podle velikosti vlastního nehtu a poté se piluje do požadované délky a tvaru. Na celou délku nehtu se pak nanáší první vrstva gelu a nechá se vytvrdit v UV lampě. Na tuto první vrstvu je možné nanést lak na nehty, vytvořit francouzskou manikúru, malbu, vložit kamínky nebo tetování nehtů. Jakmile lak zaschne, může se nanášet druhá vrstva gelu, která se opět nechá vytvrdit. Podle hustoty gelu se někdy nanáší ještě třetí vrstva.

Jak se o gelové nehty starat?

Důležitých je několik zásad. Na práci s chemickými prostředky byste měly vždy používat gumové rukavice, aby se nehty nepoškodily. Gelovým nehtům nesvědčí ani dlouhé namáčení ve vodě, a když už si dopřejete třeba delší koupel ve vaně, měly byste je poté důkladně vysušit. Pokud potřebujete nehet zkrátit nebo zarovnat jeho tvar, nikdy k tomu nepoužívejte nůžky, snadno by se vám mohl uštípnout daleko větší kus, než jste chtěly. Vhodný je jemný pilník, kterým nehet pilujete ideálně v jednom směru. Při odrůstání se může nehet začít trochu odchlipovat na svém konci u nehtového lůžka nebo na bocích. Je dobré ho v těchto místech trochu zapilovat, abyste odstávajícím kouskem nezachytily na oblečení a nehet si neulomily. Zhruba po třech týdnech již nehty nevypadají tak dobře a je pomalu čas opět navštívit manikérku. Pokud chcete gelové nehty samy odstranit, budete k tomu také potřebovat pilník, gel musíte z nehtů opilovat, jinak nejde sundat.

Při výběru manikérky, ale také sady pro domácí aplikaci nehtů, dbejte hlavně na kvalitu. Aby vaše vysněné nehty byly opravdu krásné, je potřeba použití kvalitních a také dobře skladovaných materiálů a pečlivá práce. Takto upravené nehty potom jistě budou vaší chloubou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..