Jak vybrat zásnubní prsten?

Jak vybrat zásnubní prsten?

zlaté zásnubní prstenyChystáte se požádat ženu svých snů o ruku a váháte, jakým prstenem ji překvapit? Zásnubní prsten je symbolem lásky a také důkazem, že to s drahou polovičkou myslíte vážně. Jeho výběr je záležitostí vkusu, přesto jsou tradice, které je fajn dodržovat. Jak tedy vybrat zásnubní prsten, který Vaší vyvolené vezme dech a vžene jí slzy štěstí do očí?

Jaký je vkus Vaší partnerky?

To je nejdůležitější otázka, protože prsten bude Vaše nastávající žena nosit celý život a je tak důležité, aby odpovídal jejímu stylu. Měl by se hodit k tomu, jak se obléká a jaké šperky obvykle nosí. Má ráda moderní styl nebo klasiku? Líbí se jí šperky čistých linií nebo dává přednost složitému zdobení? Jsou její doplňky výrazné nebo spíše nenápadné? Odpovědi na tyto otázky je třeba zvážit před tím, než začnete pátrat po tom pravém prstenu.

Jaký zvolit materiál?

I tady je to otázka vkusu Vaší nastávající. Jestliže má ráda zlato, je volba celkem jednoduchá a v duchu tradic, protože právě lesk zlata k zásnubnímu prstenu patří. V případě, že žena dává přednost stříbru nebo ocelovým šperkům, pak můžete volit také tento materiál. Vzhledem k tomu, že jde ale o jedinečnou příležitost a jedinečný šperk, spíše by bylo vhodné bílé zlato, které je přece jen luxusnější variantou. Od volby materiálu se pak odvíjí i cena prstenu, která se může pohybovat od několika stokorun klidně až po desetitisíce.

Tip: Pokud si nevíte rady s výběrem barvy prstenu (zlatý/stříbrný) pak se podívejte na barvu šperků, které nosí vaše partnerka/partner. Pokud šperky nenosí, pak doporučujeme nechat si udělat barevnou typologii, která vám jasně odpoví na to, jakou barvu prstenu zvolit. Ke každému se totiž hodí trochu jiné barvy.

S kamenem nebo bez?

U zásnubního prstenu platí, že určitě s kamenem. Právě kámen je totiž na zásnubním prstenu to nejdůležitější. Prsten by měl zdobit alespoň jeden bílý kámen, samozřejmě nejlépe pravý diamant, ale jeho velmi dobrou náhradou je i zirkon, který na první pohled ani není k rozeznání od skutečného vybroušeného briliantu. V případě více kamenů platí, že jeden by měl být vždy výraznější.

Pozor: Při výběru myslete také na to, že kameny postupem času z prstenu mohou vypadat. Vybírejte si proto takový prsten, který bude kámen nejlépe chránit.

Tip: Pokud se bojíte, že vám kámen z prstenu vypadne, pak doporučujeme koupit ještě náhradní prsten. Ideálně třeba z chirurgické oceli, který vydrží hodně hrubé zacházení, takže se hodí mnohem více na každodenní nošení.

Pozor na správnou velikost

Zjistit velikost prstenu bývá docela oříšek, když má jít o překvapení. Zásnubní prsten se nosí na prsteníčku levé ruky a tak je ideální, pokud máte možnost půjčit si prsten, který žena právě na tomto prstu nosí. Pak stačí změřit jeho vnitřní průměr a s touto hodnotou vybírat svůj šperk. Pokud nemáte tuto možnost, pokuste se zaúkolovat dobrou kamarádku své přítelkyně, aby zkusila velikost nějakým nenápadným způsobem zjistit, určitě vám ráda pomůže. Můžete se také pokusit velikost jen odhadnout, většina rozměrů se pohybuje mezi 45-65 mm a záleží tak na štíhlosti prstů vaší partnerky. Ovšem toto je velmi nespolehlivý způsob a úspěch není moc pravděpodobný. Pokud se ve velikosti prstenu spletete, pak se nic neděje. Prsten si vyměníte za ten se správnou velikostí, případně ho můžete nechat upravit dle vašich požadavků u zlatníka.

Tip: Pokud se opravdu bojíte vybrat tu správnou velikost prstenu, pak vám doporučujeme koupit plastový měřič prstů, který stojí pár korun a dá se poměrně snadno sehnat.

Tip: Masivnější prsteny (nad 1 cm) kupujte o číslo větší.

Když zvážíte všechny otázky a vyberete ten pravý zásnubní prsten, nezapomeňte ještě na stylovou krabičku. Krásný obal je také důležitý, i když se Vám to může zdát nepodstatné. Ženy ale hodně dají na první dojem a to bude v tomto případě právě ona krabička.

Tip na závěr: Velmi levné šperky ze zlata, nebo stříbra, neexistují. Oba drahé kovy si svou cenu poměrně stabilně drží, takže nečekejte, že vám někdo prodá šperk s 50% slevou. Pokud ano, pak se bude jednat pravděpodobně o padělek. Nakupujte tedy pouze u certifikovaných prodejců šperků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..