InfoLiberland je suverénní mikrostát založený Vítem Jedličkou 13 dubna 2015 na území mezi Chorvatskem a Srbskem na západním břehu Dunaje. Stát je na tzv. území nikoho, o které nikdo dlouhodobě nejeví zájem. Stát má rozlohu 7 kilometrů čtverečních a je tak jedním z nejmenších států na světě. Úředním jazykem je čeština a angličtina.

Oficiální webové stránky: http://liberland.org/
Facebooková stránka: https://www.facebook.com/liberland
GPS souřadnice: 45° 46′ N, 18° 52′ E

Svobodný stát

Mottem Liberlandu je „žít a nechat žít“. To znamená, že například daně jsou pouze dobrovolné, neplatí zde žádné zákazy, regulace ani žádné směrnice. Není se tedy čemu divit, že je o Liberland extrémní zájem z celého světa již od jeho založení. Každou minutou přibývají další a další registrovaní uživatelé, kteří projevují zájem o tento mikrostát. Najde se i spousta lidí, kteří chtějí stát podporovat jak finančně, tak i hmotně.

Vít Jedlička

Pan Jedlička je prezidentem Liberlandu. Narodil se 6.9.1983 v Hradci Králové. Je to politik, publicista a aktivista, který je od roku 2009 předsedou krajského sdružení Strany svobodných občanů v Královéhradeckém kraji.

Jak se stát občanem Liberlandu?

Pokud splňujete několik málo bodů, mezi které patří všeobecná tolerantnost, úcta k soukromému majetku a jeho nedotknutelnost, nemáte za sebou extrémistickou minulost, nebo jste nebyli nikdy nijak závažně trestáni, tak si můžete na webových stránkách požádat o občanství.

Mapa Liberlandu