Jak doma vyléčit plíseň na nohou?

Plíseň na nohou je hodně nepříjemná záležitost. Nohy zasažené plísní mohou velmi zapáchat a tak vám komplikovat sociální život. Naštěstí se plíseň dá i doma poměrně účinně léčit.

Absolutní základ je pravidelná a důsledná hygiena. Je nutné si několikrát denně mýt nohy a měnit si ponožky, které je ideálně třeba mít vyžehlené. Žehlení vysokou teplotou sterilizuje ponožky, samotné praní při nízkých teplotách není moc účinný způsob sterilizace ponožek. Nohy si můžete pravidelně koupat v roztoku z dobové kůry, nebo hypermanganu.

Nezapomínejte také na čištění obuvi. Obuv je potřeba dezinfikovat přípravky proti plísni. Pokud žádný nemáte, obyčejný ocet na vymytí bot bohatě postačí. V práci nebo se škole se vždy přezouvejte.

Další krok je změna stravy. Je nutné omezit hlavně cukr, který podporuje množení plísní. Bez cukru bakterie vyhladoví a lépe se pak s nimi bojuje.

Pokud máte plíseň mezi prsty, pak postačí si koupit Lamisil, nebo podobný přípravek v lékárně. Lékárník vám zajisté ochotně pomůže něco vybrat.

Těchto pár kroků by mělo ve většině případů stačit. Pokud vám nepomohou, je potřeba navštívit kožního nebo praktického lékaře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..