Jak doma vyléčit plíseň na nohou?

Plíseň na nohou je hodně nepříjemná záležitost. Nohy zasažené plísní mohou velmi zapáchat a tak vám komplikovat sociální život. Naštěstí se plíseň dá i doma poměrně účinně léčit.

Absolutní základ je pravidelná a důsledná hygiena. Je nutné si několikrát denně mýt nohy a měnit si ponožky, které je ideálně třeba mít vyžehlené. Žehlení vysokou teplotou sterilizuje ponožky, samotné praní při nízkých teplotách není moc účinný způsob sterilizace ponožek. Nohy si můžete pravidelně koupat v roztoku z dobové kůry, nebo hypermanganu.

Nezapomínejte také na čištění obuvi. Obuv je potřeba dezinfikovat přípravky proti plísni. Pokud žádný nemáte, obyčejný ocet na vymytí bot bohatě postačí. V práci nebo se škole se vždy přezouvejte.

Další krok je změna stravy. Je nutné omezit hlavně cukr, který podporuje množení plísní. Bez cukru bakterie vyhladoví a lépe se pak s nimi bojuje.

Pokud máte plíseň mezi prsty, pak postačí si koupit Lamisil, nebo podobný přípravek v lékárně. Lékárník vám zajisté ochotně pomůže něco vybrat.

Těchto pár kroků by mělo ve většině případů stačit. Pokud vám nepomohou, je potřeba navštívit kožního nebo praktického lékaře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..