Matějská pouť

Matějská pouť

pout-kolotoc
Autor fotografie: Muffet

Matějská pouť je jednoznačně nejslavnější pouť v České republice. Je to především dáno její známou lokalitou, velkou rozlohou a také vlastně úctyhodným stářím, protože Matějská pouť je to s námi od roku 1595, a to je již pořádný kus historie. Avšak nebojte, Matějská pouť poctivě následuje moderní trendy zábavního průmyslu, takže na pouti můžete narazit kromě tradičních pouťových atrakcí, jako je třeba řetízkový kolotoč, bourací autíčka, nebo ruské kolo, také třeba na moderní 4D kino, byť v menším provedení, než asi znáte z velkých zábavních center apod. Každopádně na Matějské pouti si každý přijde na své. Pamatováno je totiž i na rodiče, kteří si zde mohou dát něco dobrého, nebo vyzkoušet nějaké atrakce, které jsou určeny starším návštěvníkům.

Kde se koná Matějská pouť?

Pouť se každý rok koná na stejném místě, to jest na Výstavišti Holešovice, v Praze 7. Pokud máte GPS navigaci, pak souřadnice pouti jsou 50,108924   14,427270.

Datum konání Matějské pouti

Pouť se koná stále ve stejnou dobu, to jest od 1. března do 21 dubna. Mimochodem víte, že i po ukončení Matějské je stále na výstavišti pro děti k dispozici zhruba 22 stálých atrakcí? Pokud tedy z nějakého důvodu nestihnete Matějskou, můžete se svými dětmi přijet podívat, alespoň na tyto stálé atrakce. Mimochodem stánky se sladkostmi zde najdete téměř pořád, takže ani o sladkosti nebudou děti ochuzeni.

Otevírací hodiny Matějské pouti

  • Pondělí – zavřeno – otevřeno je pouze pokud jsou svátky třeba Velikonoce, nebo nějaké školní prázdniny
  • Úterý – 14:00 – 21:00
  • Středa – 14:00 – 21:00
  • Čtvrtek – 14:00 – 21:00
  • Pátek – 14:00 – 21:00
  • Sobota – 10:00 – 22:00
  • Neděle – 10:00 – 22:00

Vstupné na Matějskou pouť

Vstup na pouť je zpoplatněna jen symbolicky. V týdnu je vstupné zpravidla jen 10,-Kč, o víkendu pak zhruba 25,-Kč. Děti do výšky 120 cm mají pak vstup zcela zdarma.

Webová adresa Matějské pouti je www.matejskapout.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..