Co je strollering a proč by ho maminky měly vyzkoušet?

Co je strollering a proč by ho maminky měly vyzkoušet?

zena-sport-kocarek-siluetaJste čerstvou maminkou a zůstaly vám z těhotenství přebytečná kila, se kterými byste chtěla nejlépe hned něco udělat? Zkuste strollering – cvičení s kočárky, který je pro vás ideální. Nejlepší je na něm totiž to, že nemusíte řešit hlídání dítěte. Mimo to budete na čerstvém vzduchu a sluneční paprsky vás dobijí energií.

Kam s dítětem? Vezměte ho s sebou!

Lekce obvykle trvají hodinu a probíhají v parku nebo na podobném místě, kde je klid a dost místa. Základem je rychlá sportovní chůze, při které před sebou tlačíte kočárek. Chůze je pravidelně prokládaná kardio cviky a také zastávkami na protažení a posilování svalů. Malé děti většinou celou dobu spokojeně prospí v kočárku nebo se rozhlíží po okolí, pro ně je to jen příjemná procházka. Není problém vzít s sebou i starší dítě, které může jet třeba na odrážedle, aby stíhalo tempu.

Jen pohodlné boty a karimatku

Ke cvičení prakticky nepotřebujete žádné vybavení. Důležité jsou jen kvalitní pohodlné boty, aby vás nebolely nohy. Oblečení si vezměte takové, ve kterém se vám bude pohodlně cvičit. Karimatka je vhodná na cvičení třeba břišních svalů, kdy je potřeba si lehnout na zem. Pak už stačí jen odhodlání začít a trocha odvahy. Strollering už je sice poměrně známý, přesto ale nejspíš skupina i deseti cvičících maminek s kočárky vzbudí pozornost okolí. Ale nebojte se, toto cvičení je dost velká námaha, takže vás reakce okolí brzy přestanou zajímat.

Až po šestinedělí

Začít cvičit můžete kdykoliv, ihned po porodu to však určitě vhodné není. Šesti nedělí by se mělo dodržovat ve všech ohledech, platí to i o cvičení. Pokud jste rodila císařským řezem, je vhodné počkat ještě o něco déle a poradit se nejdříve s lékařem.

Nabídka lekcí strolleringu je dnes již docela široká, pořádají se prakticky v každém větším městě. Stačí si tedy jen najít na internetu vám nejbližší místo a přihlásit se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..