Jak ověřit původ a stav vozidla?

Jak ověřit původ a stav vozidla?

tachometrI přestože, se auto téměř stalo spotřebním zbožím, stále se jedná o poměrně velkou investici, kterou je potřeba důkladně promyslet. Navíc, když si uvědomíte, že 60% automobilů má stočený tachometr, nebo padělané doklady, případně je jinak omlazeno, pak je důkladné prověření stavu a původu vozidla absolutní nutností. Autobazarům se zkrátka nedá věřit.

Důkladná prohlídka, třeba i se zkušeným automechanikem, již dávno není nutně zárukou koupě dobrého auta. Většina autobazarů se naučila fígle, jak zamaskovat nejrůznější nedostatky a auto vizuálně omladit. Může tedy snadno dojít k tomu, že si koupíte vážně bourané auto, které je jen naoko v pořádku. Takže se nenechte unést tím, že auto je čisté, nablýskané, působí jako téměř nepoužívané apod.

Jak tedy ověřit stav a původ vozidla?

Jednoduše, pomocí takzvaného autotraceru. Jedná se o systém, který provozují různé firmy, které vám po zadání VIN kódu karosérie zjistí, kdy bylo auto koupeno, kolik mělo majitelů, jestli není kradeno, informace o leasingu, jaký byl stav tachometru a mnoho dalších důležitých informací. Tyto služby jsou sice zpoplatněné, avšak nějakých 500,-Kč, které do autotraceru investujete jsou jedny z nejlépe investovaných peněz ve vašem životě. Navíc, když zjistíte, že autobazar vám lhal, můžete na ně zatlačit a tak cenu automobilu výrazně snížit.

Existují i autotracery, které jsou zdarma, avšak neposkytnou vám tak komplexní informace jako ty placené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..