Jak jednoduše zjistit aktuální vytížení procesoru mobilního telefonu, nebo tabletu?

Jak jednoduše zjistit aktuální vytížení procesoru mobilního telefonu, nebo tabletu?

Občas je potřeba zjistit, jak moc je procesor mobilního telefonu, nebo tabletu vytížený. To se hodí zejména v případě, když máte pomalý mobil a nevíte jestli je to tím, že je mobil vytížený, nebo na něco čeká. Nebo pokud vyvíjíte nějakou aplikaci a potřebujete vědět, jak aplikace zatěžuje procesor. Měření vytížení procesoru se dá udělat několika způsoby. Pomocí specializovaného programu a pak jednoduše pomocí „know how“.

Know how

Nejuniverzálnější způsob, jak zjistit zatížení procesoru je pomocí prohlížeče Opera, který má každý správný surfař nainstalovaný. V tomto programu pak stačí napsat místo URL adresy příkaz opera:cpu a načte se vám stránka ukazující aktuální vytížení procesoru. Na dalších řádkách pak najdete seznam otevřených stránek a informaci o tom, jak moc zatěžují procesor mobilu nebo tabletu, případně jiného zařízení, na kterém běží prohlížeč Opera. Rychlost aktualizace se dá snížit, nebo zvýšit, kliknutím na odkaz „Faster updates“, „Slower updates“.

opera-cpu

 

Klasika

Nyní se podíváme na klasický způsob měření vytížení CPU. Nejjednodušeji a hlavně zdarma se to dá udělat pomocí velmi známého a oblíbeného programu CPU-Z, který je určený pro Android.

CPU-Z vám poskytne nejen informace o zatížení procesoru, ale také mnoho dalších doplňujících informací, mezi které patří typ procesoru, jeho rychlost, počet jader, informace ze senzorů mobilu a mnoho dalšího.

CPU-Z-procesor

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..