Co s chybou: Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu?

Co s chybou: Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu?

Chyba certifikátu Internet explorerHlásí vám všechny internetové prohlížeče při vstupu na zabezpečenou stránku chybu certifikátu serveru? Odmítl vám Chrome s odkazem na problém s certifikátem načíst nějakou stránku? Hlásí vám Firefox „Nedůvěryhodné spojení“? Nebo vám Internet Explorer dává hlásí, že „Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu“? Pak problém není pravděpodobně na straně serveru, ale u vás. Nebojte dá se to velmi snadno vyřešit.

Hned z kraje je potřeba uvést, že je problém s nastaveným časem ve vašem počítači. Podmínkou pro správné fungování protokolu SSL (HTTPS) je potřeba mít přesně nastavený čas v počítači. Moderní operační systémy čas automaticky synchronizují s časovými servery, ale ani to není 100%, navíc, když bude odchylka času větší, tak synchronizační server pravděpodobně nahlásí chybu.

Co s tím?

Jednoduše klikněte pravým tlačítkem na hodiny v liště a vyberte „Upravit datum a čas“, nebo něco podobného. Čas nastavte co nejpřesněji to jde. Na záložce „Čas v internetu“ klikněte na synchronizaci času. Pokud vám hlásí chybu, vyberete v nastavení jiný časový server (ntp server). Seznam českých časových serverů najdete třeba na Googlu (servery se bohužel často mění, proto zde není žádný konkrétní uveden). Po nastavení nového serveru klikněte na synchronizaci.

Tolik k řešení problému s nastavením času. Co by vás ještě mělo zajímat, je důvod posunutého času. Pokud byla odchylka času relativně malá, tak se asi o nic nejedná, ale pokud to byly roky, tak pravděpodobně máte slabou baterii na základní desce. Ta se dá jednoduše vyměnit. Je to takový velký kovový „knoflík“ o velikosti cca pětikoruny, který je na základní desce nacvaknutý. Pokud se na výměnu necítíte, poproste o výměnu někoho zkušenějšího.

2 thoughts on “Co s chybou: Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu?

  1. obsah byl zablokován,protože nebyl podepsán platným certifikátem zabespečení. nevím co s tím nepustí mi to na email. Děkuji za radu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..