Jak založit email?

Jak založit email?

Založit email není žádný problém. Jde to zdarma a je to velmi rychlé. Nejen toto, ale i jeden extra zajímavý emailový bonus, o kterém drtivá většina lidí neví, si v tomto článku ukážeme.

Email zdrama – stačí si vybrat

Email zdarma, alias free mail, si můžete zařídit u mnoha firem. V ČR je nejpoužívanější free emailovou službou Email.Seznam.cz, který nabízí kvalitní emailové služby. Seznam není nejlepší, ale to neznamená, že pro drtivou většinu lidí nevyhoví. Chcete-li opravdu profi/pohodlné řešení, pak zkuste Gmail. Pokud používáte mobil s Androidem, zjistíte, že je mnohem lepší než Seznam. Má lepší antispamové filtry (ochrana před nevyžádanou reklamou) a práce s ním je velmi snadná, neustále se vyvíjí a modernizuje.

Jak založit email u Seznamu?

Registrace email SeznamZaložit email je velmi snadné. Zde je návod krok za krokem.

  • Do adresního řádku napište následující adresu, případně na ní klikněte https://registrace.seznam.cz
  • Vyplňte zobrazený formulář a klikněte na tlačítko registrovat.
  • To je vše. Nyní již můžete používat email. Nicméně, doporučujeme po registraci kliknout na nabízené tlačítko „Pokračovat na zabezpečení“ a zabezpečit email pomocí mobilního telefonu, nebo jiného vámi používaného emailu. Ty se používají v případě, že zapomenete heslo a zasílají se na ně nová hesla. Nicméně není to povinné a tak je jen a jen na vás, zda-li této možnosti využijete.

Dobré vědět. Pokud podnikáte a chcete-li mít svůj název emailové schránky třeba reditel@superhyperfirma.cz, místo superhyperfirma@seznam.cz, což vypadá neprofesionálně, pak doporučujeme využít služby https://mojedomena.seznam.cz/

Jak založit email na Googlu?

Google registraceZaložit si email účet na Google, je nesporně výhodné, ale komplikovanější. Minimálně v tom, že budete hned u registrace potřebovat mobilní telefon a že budete muset projít vícero formuláři. To má svůj důvod. Jedná se o komplexní krok, který vám vytvoří účet na Googlu, který slouží pro všechny služby nabízené Googlem, a že jich je (Gmail, účet pro mobil, Adsense, Adwords, Analytics,..).

  • Zadejte do adresního řádku, nebo rovnou zde klikněte na https://accounts.google.com
  • Klikněte v dolní části stránky na vytvořit účet a vyplňte načtený formulář a klikněte na tlačítko další.
  • Zadejte číslo svého mobilního telefonu, klikněte na odeslat a počkejte na autentizační sms. Přijde do pár vteřin.
  • Po ověření se načte další formulář, ve kterém vyplňte všechny položky tj. datum narození, pohlaví aj. a klikněte na tlačítko Další a následně na tlačítko „Jdu do toho“.
  • Dále je potřeba odsouhlasit smluvní podmínky a kliknout na tlačítko „Vytvořit účet“.
  • Nyní již můžete používat email https://mail.google.com

Emailový bonus

Moc lidí tom neví, ale je možné si vytvořit tzv. minutový email. Jedná se o službu, kterou využijete v případě, že se jste donuceni se registrovat na nějakém webu, na kterém se nechcete registrovat. Prostě, když se chcete dostat třeba na nějaké diskuzní fórum a bez registrace to nejde, odskočíte si na Google, kde si vyberete nějakou z nabízených služeb (zde klikněte).