Tabulka velikostí bot

Tabulka velikostí bot

Na internetu je spousta různých tabulek velikostí bot, protože každý výrobce si velikosti tak nějak upravuje jak se mu to hodí. Je-li to jen trochu možné, objednávejte si velikosti v milimetrech, nebo centimetrech, jedině tak máte šanci, že vám dorazí dostatečně velká bota.

Protože je každé chodidlo zpravidla trochu jinak dlouhé, je potřeba měření nohy provádět na obou chodidlech. Při měření je potřeba stát plnou vahou na chodidle.

Pro domácí měření by vám mělo postačit změřit si nohu v milimetrech. Tato délka je tzv. Mondo Point jednotka. Tu si pak najdete v tabulce a dále přiřadíte systému, který aktuálně potřebujete. Nejlepší je však nechat si změřit novu v obuvnictví, kde vám mohu změří rychle a přesně.

Připravili jsme pro vás univerzální tabulky, které ukazují různé převody mezi různými systémy.

Tam, kde se nerozlišuje velikost muže a ženy, je velikost pro obě pohlaví stejná.

Konverzní tabulka pro dospělé muže i ženy

M = muž, Ž = žena

tabulka-velikosti-bot-dospeli

Mondo Point udává skutečnou fyzickou velikost v milimetrech. Na internetu se však můžete setkat jak s velikostí v mm, stejně tak v centimetrech. Dávejte si tedy na to pozor!

Dětské velikosti obuvy

tabulka-velikosti-bot-deti

Za správnost tabulek neručíme, stejně tak ani za vámi objednanou špatnou velikost. Velká část tabulky je dopočítána jen podle několika málo dostupných informací. Před samotnou objednávkou velikost bot konzultujte s prodejcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..