Co v Linuxu znamenají přípony .rpmsave, .rpmorig a rpmnew

Co v Linuxu znamenají přípony .rpmsave, .rpmorig a rpmnew

Obrázek počítačePři aktualizacích programů v Linuxu často dochází k tomu, že se po instalaci v adresáři s konfiguračními soubory programů objeví konfigurační soubory s příponou .rpmsave, .rpmnew nebo .rpmorig. Pojďme si ukázat co je to za přípony.

Co znamená přípona .rpmsave?

Soubory s příponou .rpmsave obsahují zálohu vaší původní konfigurace programu. Těmto zálohám je potřeba věnovat pozornost, protože v tuto chvíli aktualizovaný program je v podstatě v defaultním nastavení.

Co znamená přípona .rpmnew?

Soubory s touto příponou obsahují nový doporučený konfigurační soubor. Starý konfigurační soubor byl zachován, avšak je více než doporučeno původní konfiguraci přepsat novou uloženou v souboru s příponou .rpmnew.

Co znamená přípona .rpmorig?

Pokud instalační program najde v počítači svůj konfigurační soubor, aniž by byl tento program aktuálně nainstalován, pak u tohoto původního souboru změní příponu na .rpmorig a bude používat svou vlastní konfiguraci.

Na zjištění rozdílů mezi konfiguracemi a jejich případné sloučení se používají programy rpmconf (Redhat, Fedora aj.) a debconf (Debian a jeho derivace -CentOS aj.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..