Jak jednoduše vytvořit bootovací USB disk s Windows nebo Linuxem?

Jak jednoduše vytvořit bootovací USB disk s Windows nebo Linuxem?

USB diskyVytváření USB disků stále není na úrovni samotných operačních systémů nějak významně vyřešeno. Proto se pro nejednoho člověka stává problémem, když má vytvořit bootovací USB disk s Windows, případně se stále více oblíbeným Linuxem. Naštěstí existují inteligentní programy, které velmi jednoduše dokáží takový bootovací USB disk vytvořit.

UUSB si zamilujete

UUSB je zkratka velmi jednoduchého programu s názvem Universal USB Installer. Je to tak jednoduchý program, že ho ovládat dokáže zcela každý, kdo jen umí klikat myší. Program se neinstaluje, byť jako instalátor vypadá. Jednoduše se spustí, odsouhlasí se obchodní podmínky, a v dalším kroku se již sestavuje bootovací USB disk.

V kroku 1 si vyberete typ operačního systému. Windows hledejte úplně na konci seznamu. Program je přeci jen více zaměřen na Linuxové distribuce.

V kroku 2 vyberte ISO soubor s instalací vašeho operačního systému

V kroku 3 vyberte vás USB disk, na který se systém nahraje. Pokud ho zde nevidíte, klikněte na „Show all drives“. Celkem doporučujeme také kliknout na „We will format …“, protože tím zajistíte kompletní smazání veškerého předešlého obsahu, který by mohl dělat dále problémy.

Pak již stačí kliknout na OK a pár minut počkat, než se systém nahraje na USB disk.

Náhled programu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..