Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI – co to je a jak ho nainstalovat?

Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI – co to je a jak ho nainstalovat?

Základní deskaI přes čím dál lepší operační systémy, které dnes umí sami najít a nainstalovat ovladače k hardware, se čas od času můžete setkat s tím, že si s nějakým ovladačem prostě systém neporadí. Mezi jeden z nejčastějších problémů, se kterým se můžete setkat, je chybějící ovladač pro poněkud stroze pojmenované zařízení „Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI“. Co se pod tímto názvem skrývá a jak nainstalovat chybějící ovladač si nyní ukážeme.

Intel Management Engine

Nejčastěji se pod označením „Řadič jednoduché komunikace pro sběrnici PCI“ skrývá tak zvaný Intel Management Engine, což je pokračování Intel Active Management Technology sloužící ke vzdálené správě počítače. Díky IME je možné vzdáleně nastavovat takřka cokoliv jak na úrovni systému, tak i BIOSu/EUFI.

Potřebuji IME?

Otázkou je, jestli potřebujete Intel management Engine k práci na PC. Obecně se dá říci, že pro běžného uživatele nemá IME žádný větší smysl a absence ovladačů nijak běžnou práci či hraní her neohrožuje. Pokud však budete firma, která se stará o větší množství počítačů, pak tuto technologii zajisté velmi oceníte.

„Pokud vám vše na první pohled funguje, nemusíte se doinstalací ovladačů zabývat.“

Jak sehnat ovladače pro IME?

Ovladače se dají získat v instalačním balíčku Intel Management Engine, který je ke stažení na stránkách Intelu.

Co když to IME není?

Jak již bylo uvedeno, tak nejčastěji se za zmíněným problémem skrývá IME, nicméně, nemusí tomu tak být vždy. V těchto výjimečných případech je pak potřeba postupně nainstalovat/aktualizovat veškeré ovladače v PC ( pro grafickou kartu, základní desku, zvukovou kartu, síťovou kartu aj.). Tip: velcí výrobci často nabízí utility, které stáhnou a nainstalují ovladače sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..