Jak jednoduše vytvořit PDF soubor?

PDF soubory jsou dnes již standardem, který je používaný na celém světě. Přesto všechno je software pro jeho vytváření placený a ne zrovna málo. Existuje však způsob, jak zdarma a velmi jednoduše můžete PDF soubory vytvořit.

Jak vytvořit PDF?

Nejdříve teorie. To co vám ukáži, funguje tak, že si do počítače přidáte novou softwarovou tiskárnu, na kterou budete tisknout vše, co budete chtít převést do PDF. Virtuální tiskárna se vás následně zeptá, kam chcete PDF soubor uložit a jak ho pojmenovat. To je vše. Po tisku se vám vygenerovaný PDF soubor pro kontrolu otevře ve vašem PDF prohlížeči. Je to snadné, a univerzální, takže PDF si můžete vytvořit z jakéhokoliv programu, který podporuje tisk a to dnes podporují všechny programy. Jaký je to tedy program?

PDFCreator, je tím nejlepším řešením zdarma. V posledních verzích program obsahuje různé novinky, které však nejsou potřeba instalovat. Pozor také na to, že program se vám bude snažit nainstalovat různé lištičky do prohlížečů nebo jiné programy, takže je nezapomeňte vypnout. Jsou to stejně jen zbytečnosti k ničemu, které jen počítače zpomalují.

Tip: Hodně lidí neví, že Microsoft Office od verze 2010 umí ukládat soubory také v PDF.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..