Jak zjistit co je na obrázku, nebo najít více souvisejících obrázků?

Dost často se na internetu můžete setkat s nějakým zajímavým obrázkem, který ale máte jen jeden a vy byste chtěli více dalších obrázků. Nebo někdy zase máte nějaký obrázek a potřebujte zjistit co je na obrázku, který jste vyfotili třeba na dovolené. V těchto případech existuje jedno řešení s kterým přišel Google.

Reverzní vyhledávání

Pokud máte k dispozici obrázek, nebo třeba jen url adresu obrázku, který je někde na internetu a chcete-li dohledat další, podobné, nebo přesně ty samé obrázky, pak jděte na stránku s vyhledáváním obrázků na Googlu, kde klikněte na obrázek fotoaparátu (viz. obrázek v červeném kroužku níže).

Otevře se vám okno do kterého buď zadáte url (http) adresu obrázku, který je na nějakých stránkách nebo si vyberete možnost nahrát obrázek. Za předpokladu, že je obrázek kvalitní a je na něm něco identifikovatelného, Google vám nabídne ty samé nebo podobné obrázky i s odkazy na jejich stránky. Jedná se o velmi mocný nástroj, kterým můžete na internetu dohledat mnoho podobných obrázků, které vás zajímají.

Na vaše otázky odpovíme. Nebojte se zeptat.