Jak zjistit co je na obrázku, nebo najít více souvisejících obrázků?

Jak zjistit co je na obrázku, nebo najít více souvisejících obrázků?

Dost často se na internetu můžete setkat s nějakým zajímavým obrázkem, který ale máte jen jeden a vy byste chtěli více dalších obrázků. Nebo někdy zase máte nějaký obrázek a potřebujte zjistit co je na obrázku, který jste vyfotili třeba na dovolené. V těchto případech existuje jedno řešení s kterým přišel Google.

Reverzní vyhledávání

Pokud máte k dispozici obrázek, nebo třeba jen url adresu obrázku, který je někde na internetu a chcete-li dohledat další, podobné, nebo přesně ty samé obrázky, pak jděte na stránku s vyhledáváním obrázků na Googlu, kde klikněte na obrázek fotoaparátu (viz. obrázek v červeném kroužku níže).

google-image-search

Otevře se vám okno do kterého buď zadáte url (http) adresu obrázku, který je na nějakých stránkách nebo si vyberete možnost nahrát obrázek. Za předpokladu, že je obrázek kvalitní a je na něm něco identifikovatelného, Google vám nabídne ty samé nebo podobné obrázky i s odkazy na jejich stránky. Jedná se o velmi mocný nástroj, kterým můžete na internetu dohledat mnoho podobných obrázků, které vás zajímají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..