Jak maximalizovat zisky z Adsense a Sklik?

Jak maximalizovat zisky z Adsense a Sklik?

Euro bankovkyNejjednodušší a nejpohodlnější způsob jak nechat webové stránky vydělávat, spočívá v umístě reklamy Adsense od Googlu, nebo Sklik na stránky. Pokud si chcete vydělat zajímavé peníze, tak to samotné nestačí. Záleží totiž dost na tom, co se na stránkách nachází a pro co Google může zobrazovat reklamu. Pokud budete psát o svém chlupatém psovi, tak nečekejte, že budete mít nějakou zajímavou konverzi. Jednoduše protože aukci vyhraje nějaká off-topic nezajímavá reklama. Pokud však napíšete recenzi mobilního telefonu, tak je mnohonásobně vyšší pravděpodobnost toho, že se vám zobrazí nějaká zajímavá reklama na mobil a čtenář na ní klikne.

To co zde uvádím dříve končilo tvorbou tzv. Made For Adsense weby, které se specializovaly na zobrazování nejdražších reklam. Takové jednostranně zaměřené weby Google umí detekovat a sestřelovat, takže se o to ani nesnažte. Pokud však budete mít obsah webu příjemně naředěný takovýmito články, pak můžete očekávat nějaké zajímavější zisky z Adsense. A to platí obecně u všech PPC reklam. Jednoduše tedy pište články, pro které bude snadné najít nějakou relevantní reklamu.

Další faktory ovlivňující konverze jsou umístění a barevné maskování reklamy. Reklama by neměla být křiklavá, a měla by být ideálně v článku. Nedávejte jí však do levého horního rohu. Ten je sice nejvíce čtený, avšak Google zde umístěné reklamy nerad vidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..