Jak přidat razítko do PDF dokumentu?

Jak přidat razítko do PDF dokumentu?

Možná se to tak ani nezdá, ale nástroj, který umí vložit razítko do dokumentu máte pravděpodobně již dávno nainstalovaný v počítači. Totiž Adobe Reader toto funkci již několik let má, jen ne každý o ní ví. Pojďme si ukázat jak orazítkovat dokument, třeba fakturu.

Není Adobe Reader jako Adobe Reader

Pokud máte nainstalovaný Adobe Reader, pak ještě nemáte vyhráno. Potřebujete totiž Adobe Reader DC. Ten se dá běžně stáhnout na stránkách Adobe v podobě online instalátoru, který vám nainstaluje verzi DC.

Víte jak zdarma editovat PDF soubory?

Vkládáme razítko do faktury

1 – připravíme si naše razítko v digitální podobě. Pozor na to, že budete potřebovat razítko v PDF, ne jako JPG, BMP, PNG či jiné běžné grafické formáty, jak normálně velí selská logika. Razítko do PDF dostanete snadno. Asi nejjednodušší a uživatelsky nejpříjemnější je naskenování razítka, jeho úprava ve vámi zvoleném programu na vhodnou velikost a následné vytištění do PDF. Windows 10 umí tisknout (tiskárna s názvem Microsoft Print To PDF) do PDF bez nutnosti instalovat nějaký pomocný program jako je jinak velmi oblíbený PDFCreator, který také můžete použít.

Razitko krok 1

2 – V Adobe Readeru otevřete dokument, který chcete orazítkovat.

3 – V menu vyberte Zobrazení – Nástroje – Poznámka – Otevřít. Na to se vám zobrazí pod menu následující lišta, kde kliknete na tlačítko Razítko viz. obr.

razítko krok 2

4 – V rozbaleném menu vyberte Vlastní razítka – Vytvořit. Dále klikněte na tlačítko procházet a nejděte vaše připravené razítko v PC.

5 – Klikněte na OK. Razítko zařaďte do kategorie (tu si můžete pojmenovat jak chcete), vyplňte smysluplně název a klikněte na OK.

6 – Klikněte opět na tlačítko razítka viz. krok 3 a v menu najděte kategorii, do které jste razítko přidali, rozbalte ji a vyberte své razítko.

7 – Vyplňte identitu, chcete-li a klikněte na dokončit.

8 – Razítko umístěte do dokumentu. Pokud je velké, nic se neděje, po umístění lze na razítko kliknout a upravit jeho polohu a velikost.

9 – Až budete s razítkem spojeni, dokument jednoduše uložte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..