Jak rychle se odmilovat?

Jak rychle se odmilovat?

Smutná dívkaRozchod s partnerem je v naprosté většině případů dost nepříjemný už jen tím, že ztrácíte někoho koho máte rádi. Často v případě delších vztahů se vše ještě komplikuje majetkovým vyrovnáním, dětmi, rodinným stavem, finanční situací apod. Tyto stavy nemá nikdo rád a tak je nasnadě otázka, která zajímá všechny zamilované, jak se odmilovat.

Popravdě neexistuje žádný jednoduchý způsob, jak byste se mohli rychle odmilovat. Pouze čas dokáže váš stav nějak ukonejšit. A byť úplně zapomenou nejde, tak časem se vám podaří vaše trápení vytěsnit někam, kde vás to tolik bolet nebude.

Co však doporučujeme, je racionalizace předchozího vztahu. Logicky si rozeberte důvod, proč vztah skončil a co na něm bylo špatné. Následně si sami pro sebe vezměte poučení pro příště. Analýzu vztahu vždy dělejte na papír. Jedině tak budete mít na konci na očích vše co vám vadilo na minulém vztahu, případně co bylo špatně. Pokud chcete, můžete se do rozboru pustit sami nebo s kamarádem či kamarádkou, který(á) stojí na vaší straně.

Buďte aktivní

Další dobrý způsob, jak zkusit zapomenout je spočívá v tom, že budete něco dělat. Pokud máte možnost někam na chvíli odcestovat, rozhodně toho využijte. Věnujte se naplno svým koníčkům. Dodělejte věci, které chcete udělat již dlouhou dobu. Jděte za kamarády a něco s nimi podnikněte. Předělejte místo kde bydlíte. Začněte intenzivně sportovat. Zkrátka a jednoduše, dělejte něco co vás rozptýlí.

Chvilková samota pomáhá

Smutek je zcela přirozený, není tedy zcela dobré se snažit hned od začátku vzpomínky vytěsňovat. Dejte tomu čas a občas si trochu o samotě posmutněte. Pozor na to, že nesmí váš smutek přerůst v něco, co nebudete schopni zvládnout.

Pozor na nové rychlé vztahy

Pokud plánujete zaplácnou rozchod tak, že si hned najdete někoho jiného, pak to prosím nedělejte. Nikdy tato metoda nefungovala. Proč? Protože novému partnerovi budete neustále nějakým způsobem říkat o vašem minulém vztahu, případně může dojít i k osobnímu setkání obou partnerů, což nemusí vždy skončit dobře. Ono jen takové brečení na rameni nového partnera může vztah hodně podkopat. Zkrátka a jednoduše nový partner nepotřebuje slyšet o tom, co bylo špatně, co bylo krásné apod.

Sebevražda nic neřeší

Na světě neexistuje žádný partner, kvůli kterému by mělo smysl brát si život. Po světě chodí tolik zajímavých lidí, že brát si život kvůli jednomu z nich nemá smysl.

Rozhodně nebuďte stále o samotě a neutápějte smutek v alkoholu! Ničemu to nepomůže.

Pokud chcete, pište do komentářů své starosti, nebo zkušenosti.

2 thoughts on “Jak rychle se odmilovat?

  1. Je mi 54 let, jsem po úrazu, který mě naprosto degradoval, po dvou rozvodech, po smrti dcery. Jsem ve stavu, kdy si nedokážu najít partnerku. Po úrazu chodím s trekovkama, to pravda taky příliš atraktivní není. Protože jako každý chlap potřebuju sex, začal jsem chodit na privát. No a právě tady je ta potíž. Zamiloval jsem se. Jak z toho ven? Pavel

    1. To je prekérní situace. Jednoduše tam přestaňte chodit. Slečny jsou zvyklé, že za nimi občas páni pálí, takže vědí co mají dělat. Choďte jinam, to je asi to nejlepší co lze udělat. Čas vše vyřeší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..