Jak si doma vyrobit originální adventní kalendář?

Jak si doma vyrobit originální adventní kalendář?

ADVENTNI-KALENDAR-SIRKYČokoládové adventní kalendáře jsou k mání v každém obchodě a tak není nic snazšího, než jeden z nich koupit a věnovat svému dítěti. Ovšem daleko lepší pocit budete mít, když pro něj takový adventní kalendář vyrobíte doma. A navíc i pro vaši ratolest to bude zábavnější, protože občas můžete na některý den vyměnit sladkost třeba za malou hračku pro radost. Díky tomu bude každé ráno ještě napínavější a úsměv na tváři vydrží déle. Tady jsou tři tipy na originální domácí adventní kalendáře, které hravě zvládne každý.

Dárkové sáčky

Toto je jednoduchá varianta pro ty, kteří nemají moc času. Nakupte 24 kousků sladkostí nebo dárečků a podle jejich velikosti i 24 lesklých dárkových sáčků. Každou věc vložte do jednoho sáčku a zavažte stužkou. Nezapomeňte na ni navléci lístek s datem. Všechny sáčky pak vložte do krabice nebo košíčku. Zábavné a napínavé bude už hledání správné číslovky.

Stromek plný dárků

Malinko zručnosti a více času vyžaduje výroba adventního stromku. Vezměte si větší kus kartonu a nakreslete na něj jednoduchý tvar vánočního stromečku. Jeho velikost přizpůsobte tomu, jak velké jsou vaše dárečky. Stromek vystřihněte a nabarvěte zelenou barvou. Sladkosti každou zvlášť zabalte. Záleží na vás, jestli použijete barevný vánoční papír nebo obyčejný hnědý balící papír, oba poslouží stejně dobře. Balíčky pak tavnou pistolí přilepte na stromeček, který tak bude krásně ozdobený. K dárečkům připište datum, kdy se mají rozbalit. Na stromku můžete vytvořit z kousku provázku ouško a připevnit ho na skobičku ve zdi, nebo ho třeba jen postavte na polici či okenní parapet.

Hravý domeček

Ještě trochu pracnější je adventní domeček z krabiček od zápalek, zato ale poslouží klidně i více let. A navíc získáte i pořádnou zásobu zápalek:) Potřebujete k němu 24 větších krabiček od sirek, lepidlo, kousek kartonu, bílý výkres, červený a černý papír, 24 větších korálků, tavnou pistoli (případně jehlu a nit).

Postup je následující:

Z krabiček vytáhněte vnitřní šuplíky, ty teď nebudou potřeba. Nejdříve si totiž slepíme bočními stranami k sobě vždy 5 krabiček a takové řady si vyrobíme 4. Přilepením těchto řad na sebe vytvoříme základ domku. Ze 3 krabiček uděláme menší řadu a tu nalepíme na horní patro domečku, doprostřed pak přijde ještě poslední krabička. Takto máme hotový základ, zbývá ho jen dotvořit. Vezměte si tedy výkresový papír a vystřihněte z něj dva pruhy, které přilepíte na boky domku, čímž ho zpevníte. Z kartonu si vystřihněte ještě jeden delší pruh, který bude tvořit střechu. Když ho přeložíte v půli a dáte přes vršek domečku, měl by na každé straně kousek přečnívat. Na tento pruh nalepte z horní strany červený papír, aby připomínal opravdovou střechu. Pak ho dobře připevněte opět lepidlem nebo tavnou pistolí. Nezapomeňte v něm na jedné straně vyříznout menší díru, do které následně umístíte černý komín. Můžete na něj použít nějakou malou hranatou krabičku nebo si ho sami vyrobit také z kartonu. Teď přijdou na řadu jednotlivé vnitřky krabiček, na které je potřeba z přední strany přilepit (případně pracněji přišít) korálek jako úchyt k otevření. Poslední věcí je již jen okýnka očíslovat, je pouze na vás, zda půjdou čísla spořádaně po sobě, nebo je různě zpřeházíte. A je hotovo, máte doma efektní a trvalý adventní kalendář, který vypadá skvěle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..