Jak v Excelu ukotvit řádky, sloupce nebo obojí?

Jak v Excelu ukotvit řádky, sloupce nebo obojí?

Ukotvování v Excelu je velmi praktická a jednoduchá pomůcka. V následujícím článku vám ukáži, jak velmi snadno ukotvit, jeden nebo několik řádků či sloupců, případně řádky i sloupce dohromady.

Jak ukotvit řádky v Excelu?

Chcete-li ukotvit první řádek, pak stačí kliknout na záložku Zobrazení, dále kliknout na tlačítko Ukotvit příčky a z rozbalené nabídky vybrat Ukotvit Horní řádek.

Chcete-li ukotvit více řádků, musíte nejprve kliknout v levém číselném sloupci na číslo řádku, které je pod řádkem, který chcete ukotvit. Pak kliknete v záložce Zobrazení -> Ukotvit příčky -> Ukotvit příčky.

Ukotvení řádku

Jak ukotvit sloupce v Excelu?

Postup je totožný jako u ukotvení řádků, jen s tím rozdílem, že místo s řádky, pracujete se sloupci. Tedy v menu jako poslední možnost vyberete místo Ukotvit horní řádek, Ukotvit první sloupec.

To samé platí i o ukotvení více sloupců. V horním písmenném označení sloupců si vyberete sloupec, který je za sloupcem, který chcete ukotvit, kliknete v menu Zobrazení -> Ukotvit příčky -> Ukotvit příčky.

Jak v Excelu ukotvit sloupce a řádky dohromady?

Postup je velmi snadný. Nejprve kliknete do listu na průsečík řádků (o jeden níže) a sloupců (o jeden dál), které chcete ukotvit. Následně v menu vyberete Zobrazení -> Ukotvit příčky -> Ukotvit příčky.

ukotvení řádků a sloupců dohromady

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..