Jak spustit nouzový režim ve Windows 10?

Jak spustit nouzový režim ve Windows 10?

w10-nouzovy-rezim-1Vědět jak spustit nouzový režim je naprostá nutnost, kterou dříve či později každý potřebuje. No a protože s každou verzí Windows přichází i pár novinek, tak i Windows 10 si pro nás připravil pár drobných změn. My si ukážeme několik málo způsobů, kterými se do nouzového režimu dostaneme.

Nejjednodušší způsob pokud vám funguje počítač

Tohle bez manuálu nevymyslíte. Chcete-li rychle restartovat počítač do nouzového režimu, uděláte to následovně. Zmáčkněte Win klávesu, pak Vypnout a pak zmáčkněte pravý SHIFT a klikněte souběžně na Restartovat (prostě jen klasicky přes menu dáte restart a při klikání na restart budete držet klávesu shift). Tato vychytávka funguje i v jiných případech, klikání na tlačítko restart – třeba ještě před přihlášením se do účtu. Toto je absolutně nejrychlejší způsob, jak se do nouzového režimu dostat. Na konci článku je krátký průvodce, který ukazuje následné kroky. Nouzový režim je v menu celkem schován.

Další složitější způsoby

Mezi další skoro zbytečné způsoby patří tyto dva. První způsob spočívá v tom, že zmáčknete Win klávesu a napíšete slovo „upřesněným“ (bez uvozovek) a spustíte program Změnit možnosti spouštění s upřesněním nastavením. V otevřeném okně pak kliknete na restartovat, čímž se dostanete do menu umožňující spuštění nouzového režimu.

Druhý skoro zbytečný způsob, který však za určitých okolností najde uplatnění se provádí takto. Zmáčknete Win+R, a napíšete „msconfig“ a program spustíte. V otevřením programu kliknete na druhou záložku a v možnostech spuštění vyberete Bezpečné spuštění, což po následném restartu vás do nouzového režimu dostane.

Klasika, která funguje jen za určitých podmínek

Klasicky také funguje po zapnutí počítače mačkat F8, nebo Shift + F8, jenže to funguje jen na starých počítačích. Moderní počítače mají UEFI BIOS, který tuto snahu o spuštění nouzového režimu sabotovat. Proč? No protože chcete, aby se vám počítač spustil do 10 vteřin, takže se na žádné mačkání kláves čekat rozhodně nebude. Smůla. U moderních počítačů už to postaru nefunguje. I když, a tomu moc nerozumím, prý to chytit jde, ale v jednom z tisíce případů. Údajně je po startu 200 milisekundové okno, na zmáčknutí F8.

msconfig
Ukázka msconfigu. Někdy se to může hodit.

Krok za krokem ke spuštění nouzového režimu

nouzovy-rezim-1
Krok 1 – klikněte na Odstranit potíže
nouzovy-rezim-2
Krok 2 – klikněte na Upřesnit možnosti
nouzovy-rezim-3
Krok 3 – klikněte na Nastavení spouštění
nouzovy-rezim-4
Krok 4 – klikněte na Restart


 

 

 

2 thoughts on “Jak spustit nouzový režim ve Windows 10?

  1. Windows se spusti ale zustane u spouštěcího okna a dal nic nejde se přihlasit ani restart do nouzového režimu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..