Jak v prohlížeči smazat automatické dokončování

Jak v prohlížeči smazat automatické dokončování

Loga internetových prohlížečůV tomto příspěvku vám ukážeme jednak jak smazat automatické dokončování ve formulářích, které někdy dokáže být velmi protivné a přidáme pár velmi cenných klávesových zkratek, o kterých možná vůbec nevíte a které rozhodně stojí za to znát.

Automatické dokončování je sice velmi užitečné, ale v momentě kdy omylem do formuláře napíšete heslo, nebo nějaký kompromitující údaj, máte problém. Naštěstí data z automatického dokončování jdou smazat. A to buď všechna najednou, nebo vybrané jednotlivé záznamy.

Mažeme celé automatické dokončování najednou

Ve Firefoxu, Chrome a Internet Exploreru funguje klávesová zkratka Ctrl+Shift+Del. Tou vyvoláte formulář, v kterém je vám nabídnuto smazání historie. Zde si vyberte jen automatické vyplňování formulářů a kliknete na Vymazat.

Mažeme pouze jednotlivé záznamy

Všechny zmiňované prohlížeče mají také funkci selektivního mazání vybraných záznamů. To se vám bude hodně hodit v případě, že nechcete mazat všechna formulářová data.Následující si zapamatujte, jsou to velmi mocné klávesové zkratky.

Ve Firefoxu a Internet Exploreru se selektivní mazání dělá tak, že kurzorem najedete na záznam (lze i označit najetím myší na záznam) a zmáčknete klávesu DEL.

V Chrome musíte myší nebo kurzorem najet na záznam, který chcete smazat a zmáčknout Shift+DEL.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..