Jak vytvarovat či nalíčit dokonalé obočí?

Jak vytvarovat či nalíčit dokonalé obočí?

obočíObočí určuje náš celkový vzhled daleko více, než by se mohlo na první pohled zdát. Můžete si dát záležet na make-upu, jak chcete, pokud ale zapomenete na úpravu obočí, pořád to nebude ono. Jestliže chcete vypadat opravdu skvěle, začněte právě s obloučkem chloupků nad očima. Kdysi byly moderní tenoučké namalované čárky místo obočí, to už ale dnes neplatí. Moderní je přirozeně husté chmýří, které ale musí mít pěkný tvar. Jak tedy vykouzlit dokonalé obočí, aniž byste musely pravidelně navštěvovat kosmetický salón?

Jak vytrhat obočí do přirozeného tvaru?

Jestliže svému obočí příliš péče nevěnujete, můžete s trháním začít hned. Pokud jej ale léta trháte a už ani nevíte, jaký tvar mělo původně, vydržte na něj několik týdnů nesahat. Zhruba po měsíci by už mělo být dorostlé do původního tvaru, ze kterého je třeba vycházet pro přirozený vzhled tváře. K trhání je potřeba mít ostrou pinzetu se zkosenými konci a nejlepší je pustit se do toho po koupeli, kdy jsou póry na pokožce vlivem tepla roztažené a vytrhávání chloupků méně bolí. Chloupky uchopte pinzetou u kořene a prudce trhněte ve směru jejich růstu. Vždy ale vytrhávejte jen chloupky ze spodní strany obočí, nikdy z té horní, nevypadalo by to přirozeně.

Vytvořit správný tvar není složité, chce to jen zjistit tři základní body na vašem obočí a to pomocí jednoduchého triku s obyčejnou tužkou:

  1. Začátek u kořene nosu

Vezměte obyčejnou tužku a přiložte ji kolmo z boku k nosní dírce. Kde se tužka protíná s obočím, tam by měl být jeho začátek. Všechny chloupky blíže ke kořenu nosu patří pryč.

  1. Nejvyšší bod obloučku

Tužku mějte opět přiloženou kolmo k nosní dírce a tentokrát ji nasměrujte uhlopříčně přes duhovku oka. Místo, kde se tužka protíná s chloupky obočí, je nejvyšším bodem obloučku. Tady by se mělo obočí začít lehce zužovat, aby vytvořilo přirozený oblouček.

  1. Konec na správném místě

Spodní konec tužky stále nechte přiložený k nosní dírce, ale teď její hrot posuňte tak, aby tužka propojovala vnější koutek oka a obočí. Právě v tomto místě, souběžně s nadočnicovým obloukem, by mělo obočí končit.

Pokud by vám nestačil jako návod pouhý popis, na internetu najdete mnoho znázornění pomocného diagramu, stačí do Googlu zadat eyebrow diagram.

Po trhání bývá pokožka podrážděná, proto je dobré ji ošetřit pleťovým tonikem, čímž jí zároveň vydezinfikujete. Případně ji můžete zchladit kostkou ledu. Pokud jsou některé chloupky příliš dlouhé, můžete je opatrně zastřihnout nůžkami. Ale pozor, ať to nepřeženete. Nakonec obočí učešte speciálním kartáčkem, který usměrní jednotlivé chloupky a dodá jim správný tvar. Ten pak můžete ještě zafixovat bezbarvým gelem či voskem určeným speciálně na obočí.

Obočí roste poměrně rychle a hlavně je to hodně rychle vidět, proto je potřeba se jeho úpravě věnovat pravidelně. S trochou cviku to však zabere jen malou chvilku.

Jak nalíčit perfektní obočí?

Některé ženy však trápí opačný problém a tím je příliš řídké a tenké obočí. Někdy za to může příroda, jindy horlivé trhání v období puberty, kdy se obočí nevratně poškodí a již nechce růst do původní podoby. V každém případě jsou tu však možnosti, jak si nalíčit takové obočí, které podtrhne váš přirozený výraz a rozzáří vás.

Nejdůležitější je vybrat správný odstín líčidel. Tady hraje roli barva vlasů i pleti. Pro blondýnky platí, že by měla mít líčidla na obočí barvu o jeden až dva odstíny tmavší než jsou vlasy, ideálně tedy z barevné škály béžové až světle hnědé. U brunetek se světlou pletí je dobré sáhnout po barvách středně hnědých až tmavě šedých, tmavé typy se snědou a olivovou pletí mohou zvolit i tmavě hnědou až černou barvu pro výrazné obočí. U zrzavých žen jsou dobrou volbou odstíny teplých hnědých až načervenalých barev, případně odstín zlatohnědý pro zrzky se světlou pletí.

Při samotném líčení je prvním krokem úprava stávajících chloupků. Učešte je speciálním kartáčkem, aby získaly tvar a odhalily se jejich kořeny. Poté tužkou na obočí lehce orámujte ideální tvar obočí, opět si můžete pomoci diagramem. Tužka by měla být vždy o odstín světlejší, než je přirozená barva chloupků. Obočí poté vystínujte barevnými stíny, jejich poprašek vypadá přirozeněji, než vymalování tužkou. Pak už stačí jen výsledek zafixovat gelem nebo voskem na obočí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..