Jak zvýšit chuť k jídlu?

Ovesná kaše na talířiProblém nechutenství může být velký problém. Pojďme se podívat na to, jak zvýšit chuť k jídlu.

Pamatujte: pokud neznáte příčinu vyvolávající nechutenství, tak nejprve navštivte lékaře! Nechutenství může mít mnoho příčin, někdy to může znamenat pouze špatné stravovací návyky (zejména u dětí), jindy velmi vážné nemoci. Také pamatujte, že při některých, zejména těch běžných nemocech, se tělo snaží nezatěžovat přijímanou stravou. Krátkodobé nechutenství při nemoci tedy nemusí být vždy na škodu. Zdůrazňujeme však slovo krátkodobé. Nechutenství také ovlivňuje naše psychické rozpoložení. Při těžké, nebo dlouhotrvající depresi nebo u mentální anorexie vždy vyhledejte pomoc odborného lékaře!

Sluníčko a čerstvý vzduch

Sami moc dobře víte, že pohybem na čerstvém vzduchu vám mnohem rychleji vytráví. Pokud je to tedy možné, doporučujeme pohyb. Není potřeba podávat nějaké závratné atletické výkony, často stačí procházka v parku.

Pravidelnost a jídelní rituály

Každý v životě potřebujeme nějaké ty stereotypní rituály, které nám dávají nejen pocit jistoty, ale také pravidelnost, která nám může pomoci s nechutenstvím. Snažte se tedy jídlo podávat v přesně stanovených časech a rezervujte si na jídlo dostatek času. Tělo si na pravidelnost časem zvykne, a bude se na přísun očekávané potravy připravovat.

Mrkvová šťáva

Jedním z pomocníků, kteří pomáhají při nechutenství, je mrkvová šťáva. Ta, nejenom že obsahuje mnoho důležitých látek (beta karoten, vitamíny C, B, E,D, K a důležité minerální látky), ale také pomáhá normalizovat funkci trávicího systému. Mrkvovou šťávu můžete smíchat i s jinými druhy zeleninových či ovocných šťáv. Tím dosáhnete chuťové rozmanitosti, a zvýšíte její účinnost.

Bylinky pomohou pomoci

Ne jedna bylinka umí podpořit trávení. Zajděte si tedy k bylinkáři,nebo do lékárny a zeptejte se na nějaký bylinný čaj proti nechutenství.

Tip pro seniory

Výživa seniorů je velmi komplikovaná, protože se stářím také přichází nechutenství, různé choroby, neschopnost konzumovat klasickou stravu (problémy s chrupem), zhoršená pohyblivost, nebo také třeba stařecká demence aj. V těchto případech se doporučuje podávat speciální výživu, která se postará o doplnění všech pro tělo důležitých látek. Vyzkoušet můžete třeba Nutridrink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..