Je možné zjistit, kdo na Twitteru prohlíží váš profil?

Je možné zjistit, kdo na Twitteru prohlíží váš profil?

Twitter na mobilu

Je zcela přirozené zajímat se o to, kdo navštěvuje váš profil na Twitteru, kdo čte vaše tweety a vůbec, co se děje na vašem profilu. Naskýtá se tedy otázka, jestli je možné zjistit, kdo navštěvuje váš profil?

Krátká odpověď

Ne, není to možné.

Dlouhá odpověď

Twitter neumožňuje vkládat vůbec žádný HTML kód do vašich stránek/profilu. Tudíž rozhodně není žádný způsob, jak vložit do stránek trackovací kód. Mimo to je to důvěrná informace, takže ani neočekávejte, že by to jít mělo. Jediné co máte k dispozici je Twitter Analytics a jeho deriváty. Zde můžete vidět zhruba co se na vašem profilu děje, můžete se zde něco dozvědět o vašich followerech, nějaké demografické údaje, návštěvnost a další převážně obecné metriky.

Nástroje na slevování návštěvnosti

Asi jste při hledání na internetu narazili na nějaký ten nástroj, který by měl umožnit sledovat uživatele na vašem profilu, ale ty nefungují. V naprosté většině jsou to jen pseudo-nástroje, které nefungují a ještě vám nainstalují do počítače vir, nebo nějaký škodlivý kód aj. Pokud už něco funguje, tak je to jen na bázi dobrovolnosti, kdy máte možnost sledovat uživatele za předpokladu, že si nainstalujete speciální plugin do prohlížeče (kdo by něco takového proboha dělal?). Takové pluginy jsou obrovským bezpečnostním rizikem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..