Kde sehnat on-line právníka?

paragrafKupujete nemovitost? Potřebujete udělat vklad na katastr? Potřebujete zkontrolovat smlouvu před podpisem? Nebo se prostě jen potřebujete na něco zeptat advokáta? Pak můžete využít služeb online advokátů, kteří za určitý poplatek vám s vašimi problémy pomohou. Jak na to?

Jak najít online advokáta?

Docela jednoduše. Stačí navštívit třeba následující weby, nebo jednoduše vyhledat na Seznamu klíčová slova „advokát online“.

  • dostupnyadvokat.cz
  • pravniesa.cz

Kolik to stojí?

Protože se radíte on-line s fyzickým právníkem (skutečným člověkem), a alespoň prozatím ne se specializovaným softwarem, který advokáty v budoucnu zajisté nahradí, je množství advokátů značně omezené. Z toho důvodu jsou ceny za úkon podobné cenám jako u běžných advokátů. Díky tomuto omezení nečekejte, že se vám ozve advokát hned po prvním kliknutí na tlačítko zaplatit. Za rychlou odezvu, běžně do 48 hodin, si pak musíte extra připlatit. Na druhou stranu, jste-li třeba v zahraničí, nebo imobilní, pak vám tato překážka zajisté vadit nebude.

Nenechte se napálit

Internet a jeho relativní anonymita nahrává podvodníkům, takže než nějakého advokáta požádáte o on-line radu, nejprve si ho prověřte. Není to nic složitého. Advokáti totiž musí být povinně registrováni u Česká advokátní komory (v případě nefunkčnosti odkazu zkuste tento).