Reiki – léčení pomocí energie

Reiki – léčení pomocí energie

meditace-meridiany-1-webZ východních filozofií vychází mnoho léčitelských metod a nejinak je tomu u reiki. Původ tohoto učení je připisován Japonsku a jeho objevení Mikao Usuovi, který byl také jeho prvním mistrem. Tato metoda je založena na principu přirozeného toku energie lidským tělem a také duchovního pole člověka v podobě aury. Samotné slovo reiki znamená v překladu univerzální životní energii a zasvěcený člověk získává schopnost přenášet tuto energii pouhým dotykem, při vyšších stupních zasvěcení dokonce i na dálku či do minulosti a budoucnosti. Reiki se používá nejen k léčbě, ale také k všestrannému pozitivnímu rozvoji osobnosti člověka.

Čakry a meridiány

Podle reiki proudí energie v těle člověka drahami, které se nazývají meridiány, a ty se protínají v energetických centrech zvaných čakry. Pokud nejsou čakry zablokované a energie může volně téct, je člověk zdravý a vitální. Problém nastává, když se z nějakého důvodu rovnováha proudění naruší. S prouděním energie souvisí aura, což je vibrace energie duchovní síly člověka kolem jeho těla. Reiki je vždy pozitivní silou a není ji možné zneužívat proti někomu bez jeho vědomí.

Ošetření reiki

Reiki se používá jako doplněk klasické léčby například při chronických onemocněních, ale také při různých psychických potížích nebo při životních zvratech, dokáže totiž poodkrýt nitro člověka a pomoci mu tak nahlédnout hlouběji do sebe sama. Při ošetření se uvolní blokády energetického toku a dojde k očistě čaker, což vede ke zlepšení zdravotního i psychického stavu. Ovšem reálné působení reiki se nedá nijak vědecky prokázat a podle mnohých skeptiků jde pouze o placebo efekt a léčbu vírou.

Čtyři stupně zasvěcení

Chce-li se člověk sám věnovat reiki, je potřeba najít si učitele, který ho zasvětí. Původně byly stupně zasvěcení reiki tři, ale postupně se ten třetí rozdělil na dva další – mistra léčitele a mistra učitele. Někteří učitelé však pořád praktikují tři stupně.

V prvním stupni zasvěcení získáte schopnost vnímat a používat energii reiki dotykem rukou. To bývá používáno k samoléčení i léčbě druhých. Toto zasvěcení je možné zvládnout během jednoho dne, ale doporučuje se spíše vyhradit si dva dny, protože je poměrně psychicky náročné.

Ve druhém stupni se naučíte znát určité symboly a používat je k zesílení účinků reiki a také vysílat tuto energii nejen přímým dotykem dlaněmi, ale také na dálku či do minulosti a budoucnosti.

Třetí stupeň je mistrovský. Člověk, který ho dosáhne, může maximálně využít své schopnosti léčit pomocí energie a také poznat svou osobnost v celé síle.

Čtvrtý stupeň (říká se mu také III. B) vznikl proto, že mnoho lidí, kteří dosáhli stupně třetího, nechtěli nebo zatím nemohli předávat své umění dále a nestali se tak učiteli, jako by tomu u třetího stupně mělo být.

Zda i vám reiki pomůže, opravdu velmi záleží na tom, jak moc jste schopni jeho síle věřit. To ovšem platí u všech podobných léčitelských metod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..