Zajímavé informace o pražské Zoologické zahradě

Pražská zoologická zahrada je velmi pěkná a velmi oblíbená. Zejména rodiny s dětmi zde mohou strávit spoustu volných chvil (vzít můžete i své psí kamarády), které mohou naplnit zajímavými akcemi, které pro ně zaměstnanci připravili.

Zahradu najdete v Praze 7, U Trojského zámku 3/120 (ukázat na mapě, GPS souřadnice 50°7’0.099″N, 14°24’39.676″E). Do zoologické doporučujeme jet autobusem (č. 112 a 236), který sváží lidi od stanice metra Nádraží Holešovice (linka C). Parkování u zoologické je možné, ale díky vysoké návštěvnosti hodně problematické. Vstupné je poměrně vysoké, avšak dá se snížit rodinou vstupenkou nebo třeba koupí trojské karty, kterou si rozhodně kupte. V blízkosti zoologické je také moc pěkný zámek Trója a krásná botanická zahrada. S Trojskou kartou můžete navštívit zoo, botanickou zahradu i zámek dohromady s jednou vstupenkou a navíc levněji. Vše přístupné i pro postižené bezbariérově. Tatínkové, kteří se v zoo budou s ratolestmi nudit, se mohou připojit na Wi-Fi, kterou naleznou v Pavilonu kočkovitých šelem, teráriu a Údolí slonů. Pokud něco ztratíte, obraťte se na informační kancelář, v prosklené místnosti u hlavního vchodu (tel. 296 112 230), kde najdete spoustu poztrácených věcí, a dost často i zapomenuté nebo zatoulané potomky.

Protože je pražská zoologická zahrada velká, připravte se spíše na celodenní výlet. Je toho tam opravdu hodně a program zoologické se neustále mění. Před návštěvou si rozhodně nastudujte informace o zajímavých zvířatech, ať víte kam jít za tím nejlepším.

Otevírací doba

Duben, květen, září, říjen: 9.00 – 18.00
Červen, červenec, srpen: 9.00 – 19.00
Březen*: 9.00 – 17.00
Listopad, prosinec, leden, únor: 9.00 – 16.00

Webové stránky jsou na adrese http://www.zoopraha.cz

[nggallery id=1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..