Mapa metra Prahy, informace o SMS jízdenkách, MHD a všechny důležité informace

Mapa metra Prahy, informace o SMS jízdenkách, MHD a všechny důležité informace

Pražský hradVydáte-li se do Prahy, budou se vám hodit zde uvedené důležité dopravní informace o Praze (mapy metra, tramvají, parkoviště P+R aj.) Informace tohoto druhu jsou dost často velmi nesnadno k nalezení. Proto vám je zde přinášíme jednoduše a přehledně v několika bodech.

Předně k mapě pražského metra, tramvají a autobusů. Všechny potřebné plánky naleznete zde. Odkaz vás zavede přesně na tu stránku Dopravního podniku Praha, kterou potřebujete. Při cestování hromadnou dopravou po Praze se vyplatí používat SMS jízdenek. Ty však nezapomeňte poslat 2 minuty před vstupem do placené zóny! Chvíli trvá, než vám přijde SMS jízdenka. Pro majitele chytrých mobilních telefonů máme dobrou zprávu. Můžete si doinstalovat do telefonu chytrou aplikaci, která bude jízdenky odesílat jednoduše za vás a navíc bude hlídat jejich stavy. Majitelé telefonů s operačním systémem Android určitě ocení aplikaci SMS Ticket, která není určena jen pro Prahu, ale i ostatní česká města, v kterých lze koupit SMS jízdenku. Pokud se vám podaří SMS jízdenku smazat, nebo se vám vybije telefon nic se neděje. Revizorům stačí říci vaše telefonní číslo, které nechají prověřit.

Po cestování po Praze se vám může hodit aplikace Jízdní řády, která je stejně jako předchozí zcela zdarma.

Plánujete-li cestu na letiště Václava Havla Praha, podívejte na stránky DPP Praha, kde je přehledně uvedena doprava na letiště.

Pokud nehodláte brázdit Prahu autem, bude se vám hodit seznam pražských parkovišť P+R. Nezapomeňte si také zjistit aktuální vytíženost parkovišť P+R v Praze. Chcete-li přeci jen vjet do Prahy autem, bude se vám hodit skvělá interaktivní mapa aktuální dopravní situace v Praze.

Hodně štěstí při cestě po Praze 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..