Co s poškozenou stravenkou?

Stravenky od zaměstnavatelů jsou příjemným bonusem, i když si část z nich musíme doplácet. Bohužel, někdy se stane, že se stravenka ještě před předáním obchodníkovi poškodí. To je hned, zejména pokud si stravenky musíte trhat z trhacího bločku. Stačí trochu nešikovně trhnout a stravenka je hned na půl. Nebo klasika, omylem se stravenky vyperou v pračce. Otázka je, dá se s tím něco dělat?

Nic se neděje

Pokud je stravenka poškozená, ale jsou na ní stále čitelné čárové kódy, můžete stravenku použít k placení. Pokud vám jí nebudou chtít uznat, pak můžete stravenky vyměnit u firmy vydávající vaše stravenky. Nejčastěji tedy asi u firmy Endered. Stravenky tam můžete zaslat spolu s průvodním dopisem, načež vám budou doručeny nové stravenky.

Můžete požádat o výměnu stravenek, které jsou:

 • přetržené
 • ušpiněné
 • popsané
 • vyprané

Jediná podmínka je čitelný čárové kód na stravenkách

Pokud se tedy stravenky poškodí, nemusíte hned házet flintu do žita.

8 thoughts on “Co s poškozenou stravenkou?

 1. Dobrý den
  Manžel dostava v práci stravenky Sodexo ale nejdou použít byli vyprane. Je možné vymena. Děkuji Jarka Hodnota 3300 kc

 2. Dobrý den, mohu vám zaslat dvě stravenky kde nejde načíst kot protože jsem ho odrela v kapse. A nevím co s nimi 2x129Kč

 3. Mám podobný problém. Stravenku nosím delší dobu v peněžence a čárový kód je ošoupaný. Čísla pod ním čitelná jsou. To nestačí? S čárovými kódy pracuji a nedokážu si představit ze po vyprání by šel kód naskenovat.

  1. Dobrý den, tak zkuste stravenku použít. Pokud jí nevezmou, můžete jí nechat vyměnit viz. článek.

 4. Dobrý den, chápu dobře, že je nutné aby byl čitelný čárový kód.
  Já se chci ale zeptat…
  Co dělat když mám stravenku na dvě části a čarový kód není až tak čitelný(čtečka nenaskenuje), kdyby to bejvala byla jedna stravenka, asi bych to neřešila ale v takovém stavu mám už dvě v hodnotě 220,- Kč a + třetí v hodnotě 100,- Kč, ta je sice v celku ale je málo vidět carovný kód a v obchodech mi jí nechtějí vzït právě z důvodu že čtečka kód nenaskenuje.

  Předem děkuji za jakou koliv odpověď.
  Pokud mi od vás přijde odpověď není problém zaslat i fotografie poškozených stravenek,
  přeji hezký den,
  slečna Holmanová Petra.

  1. Dobrý den, pošlete stravenky firmě, která stravenky vydala. Přidejte krátký dopis, zpětnou adresu a uvidíte. Můžete jim nejdrříve zavolat. Víc toho udělat nejde. Pokud je stravenka více poškozená, nic nenaděláte, máte smůlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..