Co s poškozenou stravenkou?

Stravenky od zaměstnavatelů jsou příjemným bonusem, i když si část z nich musíme doplácet. Bohužel, někdy se stane, že se stravenka ještě před předáním obchodníkovi poškodí. To je hned, zejména pokud si stravenky musíte trhat z trhacího bločku. Stačí trochu nešikovně trhnout a stravenka je hned na půl. Nebo klasika, omylem se stravenky vyperou v pračce. Otázka je, dá se s tím něco dělat?

Nic se neděje

Pokud je stravenka poškozená, ale jsou na ní stále čitelné čárové kódy, můžete stravenku použít k placení. Pokud vám jí nebudou chtít uznat, pak můžete stravenky vyměnit u firmy vydávající vaše stravenky. Nejčastěji tedy asi u firmy Endered. Stravenky tam můžete zaslat spolu s průvodním dopisem, načež vám budou doručeny nové stravenky.

Můžete požádat o výměnu stravenek, které jsou:

 • přetržené
 • ušpiněné
 • popsané
 • vyprané

Jediná podmínka je čitelný čárové kód na stravenkách

Pokud se tedy stravenky poškodí, nemusíte hned házet flintu do žita.

2 thoughts on “Co s poškozenou stravenkou?

 1. Dobrý den, chápu dobře, že je nutné aby byl čitelný čárový kód.
  Já se chci ale zeptat…
  Co dělat když mám stravenku na dvě části a čarový kód není až tak čitelný(čtečka nenaskenuje), kdyby to bejvala byla jedna stravenka, asi bych to neřešila ale v takovém stavu mám už dvě v hodnotě 220,- Kč a + třetí v hodnotě 100,- Kč, ta je sice v celku ale je málo vidět carovný kód a v obchodech mi jí nechtějí vzït právě z důvodu že čtečka kód nenaskenuje.

  Předem děkuji za jakou koliv odpověď.
  Pokud mi od vás přijde odpověď není problém zaslat i fotografie poškozených stravenek,
  přeji hezký den,
  slečna Holmanová Petra.

  1. Dobrý den, pošlete stravenky firmě, která stravenky vydala. Přidejte krátký dopis, zpětnou adresu a uvidíte. Můžete jim nejdrříve zavolat. Víc toho udělat nejde. Pokud je stravenka více poškozená, nic nenaděláte, máte smůlu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..