K čemu je dobrá klávesa AltGr?

Na klávesnici je pár kláves, o kterých zajisté nevíte vše co dělají. Například jestlipak víte, co dělá klávesa ScrLk. Pravděpodobně nevíte. Přitom třeba v Excelu tuto klávesu můžete krásně využívat. Totiž při zmáčknutém Scroll Lock(u) dojde k uzamčení kurzoru buňky a vy tak šipkami můžete posouvat celou tabulku nahoru a dolů. Zanechme této klávesy a

Přečíst K čemu je dobrá klávesa AltGr?

Kdo je kunsthistorik?

Kunsthistorie je v intelektuálních kruzích poměrně často používaný termín, který stejně jako jiné další cizí slova lze přeložit i do mluvy pochopitelné pro ostatní lidi. Abychom

Co znamená K+M+B

Zkratka K+M+B se kterou se může běžný člověk setkat zpravidla nade dveřmi, je spojena se svátkem tří králů, který je vždy 6. ledna. Napsáním K+M+B a letopočtu nade dveřmi se žehná domu. A co tato zkratka vlastně znamená?

Co znamená Movember?

Už několik let si někteří muži v průběhu listopadu nechávají narůst knír na znamení své účasti na akci zvané Movember. Tato charitativní akce vznikla v Austrálii a postupně se rozšířila do celého světa, letos se koná už třináctý mezinárodní ročník. Česko se přidalo v roce 2007. Co je účelem této charity a proč je jejím symbolem zrovna knírek?

Proč Google v URL ukazuje záhadné parametry gfe_rd=cr&ei=

Pokud patříte mezi pokročilé uživatele a požíváte Google, tak se vám určitě stalo, že jste spustili prohlížeč s nastavenou domovskou stránkou Google, nebo jste prostě jen na Google přišli, přičemž v adresním řádku se objevilo prapodivné URL podobné tomuto https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=itxSVcdJIoiSfQq_loCwDg. Divné že? Že by nějaké trackovací URL? No pojďme se na to podívat.