Kdo je kunsthistorik?

Kunsthistorie je v intelektuálních kruzích poměrně často používaný termín, který stejně jako jiné další cizí slova lze přeložit i do mluvy pochopitelné pro ostatní lidi. Abychom

Co znamená K+M+B

Zkratka K+M+B se kterou se může běžný člověk setkat zpravidla nade dveřmi, je spojena se svátkem tří králů, který je vždy 6. ledna. Napsáním K+M+B a letopočtu nade dveřmi se žehná domu. A co tato zkratka vlastně znamená?

Co znamená Movember?

Už několik let si někteří muži v průběhu listopadu nechávají narůst knír na znamení své účasti na akci zvané Movember. Tato charitativní akce vznikla v Austrálii a postupně se rozšířila do celého světa, letos se koná už třináctý mezinárodní ročník. Česko se přidalo v roce 2007. Co je účelem této charity a proč je jejím symbolem zrovna knírek?

Proč Google v URL ukazuje záhadné parametry gfe_rd=cr&ei=

Pokud patříte mezi pokročilé uživatele a požíváte Google, tak se vám určitě stalo, že jste spustili prohlížeč s nastavenou domovskou stránkou Google, nebo jste prostě jen na Google přišli, přičemž v adresním řádku se objevilo prapodivné URL podobné tomuto https://www.google.cz/?gfe_rd=cr&ei=itxSVcdJIoiSfQq_loCwDg. Divné že? Že by nějaké trackovací URL? No pojďme se na to podívat.

Velikonoce – informace, tradice a současnost

Snad každý český rodák má Velikonoce spojené s chutí dobře uvařených vajíček, ti mladší s chutí laskomin a ti nejstarší s dobrou slivovicí. Již odjakživa byly Velikonoce jednou z prvních z svátečních oslav, která vítala čas rozkvětu a znovuzrození. Ačkoliv jsou tyto svátky spojené s hodováním, koledami, poléváním vodou a barvením vajíček, je třeba nezapomínat

Přečíst Velikonoce – informace, tradice a současnost