Má smysl používat elektrický kartáček na zuby?

Má smysl používat elektrický kartáček na zuby?

Elektrický zubní kartáčekAsi všichni moc dobře víte, že čištění zubů je velmi důležitá činnost. Zuby si každý čistí kartáčkem na zuby a pastou. To asi taky všichni víte. Co ale většina z vás asi nebude vědět, je, že více než zubní pasta, je důležitější kartáček na zuby. Jenže čistit si zuby není jen tak. Má-li být čištění zubů efektivní, je potřeba jej provádět správně.  A to ne každý umí. Může nám v tomto pomoci elektrický kartáček na zuby?

Má smysl investovat do elektrického zubního kartáčku?

Nebudeme chodit kolem horké kaše a hned z kraje si řekneme, že ano, rozhodně má smysl do elektrického kartáčku investovat. A to hned ze dvou důvodů. Jednak je čištění zubů mnohem pohodlnější než klasické čištění na „ruční pohon“, stačí totiž jen kartáčkem přejíždět po jednotlivých zubech, a pak je také takové čištění výrazně efektivnější, protože se hlavy elektrických kartáčků pohybují velmi rychle, takže zvládnou vyčistit zuby mnohem lépe.

Nevěříte? Zeptejte se někoho, kdo takový kartáček již používá. Opravdu, ihned si elektrický kartáček zamilujete. Tedy až na tu cenu. Ceny základních kartáčků se pohybují kolem 500 korun a náhradní hlavy také okolo 500 korun. Ceny těch nejdražších se pohybují na částkách kolem 5.000 korun, nicméně je téměř zbytečné je kupovat. Ano vyčistíte si s nimi zuby absolutně dokonale, avšak základní elektrický kartáček na zuby je naprosto dostačující. Jak vidíte, nejedná se tedy o nic levného, avšak záleží-li vám na vašich zubech, musíte elektrický kartáček mít.

One thought on “Má smysl používat elektrický kartáček na zuby?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..