Firmy na prodej

Firmy na prodej

managementPokud máte dostatek volných financí, můžete si koupit nějakou firmu, nebo alespoň určitý její podíl, a tak zhodnotit své volné investiční peníze. Koupě firmy však není tak úplně jednoduchá. Nejprve nějakou firmu na prodej musíte sehnat, případně majitele zkusit přesvědčit k prodeji. Pokud jste úspěšní a našli jste požadovanou firmu, musíte následně absolvovat ne vždy úplně snadný proces odkupu firmy.

Kde najít firmu na prodej a jak jí koupit?

Možnosti, jak najít firmu na prodej máte v podstatě tři. První je hledání na vlastní pěst různě na internetu s pomocí vyhledávačů, nebo třeba na inzertních serverech jako je Annonce, kde v sekci „Prodej firem“ můžete nalézt nějaké zajímavé nabídky. Pokud vás zajímaví moderní technologie, můžete zkusit třeba štěstí na portále Webtrh.cz apod.

Druhá spočívá ve využití služeb specializovaných společností na prodej firem. Ty jednak evidují různé nabídky na prodej a také vám pomohou s celým nesnadným procesem odkupy firmy. Za tyto služby však již musíte zaplatit.

Třetí možnost, která bude asi nejvíce používaná, spočívá v přesvědčení majitele k prodeji firmy, které zatím není na prodej. Teoreticky je totiž každá firma na prodej. Problém takovéhoto odkoupení firmy pak spočívá ve vyšších pořizovacích nákladech, avšak na druhou stranu vám banka na odkup fungující firmy spíše půjčí, než na firmu, která je z nějakého důvodu na prodej.

Zkuste to dělat podobně jako to dělají profesionální obchodníci, kteří si najdou firmu s potenciálem, avšak s nedostatečným managementem, který není schopný firmu efektivně řídit. Takovou firmu můžete nejen snadno odkoupit, ale také mnohem levněji, než firmu v největším rozkvětu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..