Ready made společnosti

Ready made společnosti

managementChcete si rychle zařídit firmu a nechcete absolvovat zdlouhavé běhání po úřadech? Žádný problém, existují firmy, které se specializují na zakládání tzv. ready made společností, které vám ušetří mnoho času a starostí.

Co je to ready made společnost?

Jedná se o již založenou společnost, která je registrovaná na obchodním soudu, má splacený základní kapitál, své vlastní IČO, DIČ, a nyní čeká na svého nového majitele. Prostě někdo za vás založil společnost, vyřídit veškerou administrativu, zajistil obchodní jméno a mnoho dalších formálností. Takováto společnost za sebou nemá žádnou obchodní/finanční činnost, a má tedy zcela čistý štít.

Vy si tak tedy pouze vyberete společnost, která se vám bude líbit a vašim požadavkům vyhovovat nejvíce (akciová společnost, společnost s ručením omezeným, evropské společnosti aj.). Jako doplňkové služby jsou často k prodeji ready made společností nabízeny také virtuální sídla společnosti, jehož adresa se na vašich vizitkách budou mnohem lépe vyjímat. Virtuální sídla společností se totiž často zřizují na lukrativních adresách.

Pokud si tedy plánujete zřídit firmu a nevíte jak, případně potřebujete nějakou nárazníkovou firmu jen na papíře, pak je nejsnazší využít ready made společností. Firem specializujících se na tento druh podnikání je mnoho, takže hledejte, než naleznete tu nejvhodnější a nejlepší nabídku.

Po koupi ready made společnosti následně proběhne zpravidla u notáře valná hromada, kde dojde k převzetí společnosti novým majitelem. Odkup společnosti trvá zpravidla minimálně 5 dnů.

Jak najít firmy nabízející ready made společnosti? Jednoduše na Googlu nebo Seznamu.

Zajímavost – u ready made společností si můžete také vybrat stáří společnosti, případně finanční minulost. U různých výběrových řízeních, nebo při jednání s bankou vám delší historie firmy výrazně pomůže. Mladé firmy ucházející se o zakázky se mohou považovat za účelově založené, případně se k nějakým zakázkám vůbec nedostanou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..