Jak jednoduše rozdělit PDF soubor?

Jak jednoduše rozdělit PDF soubor?

Přestože se rozdělování PDF souborů na více menších částí zdá jako komplikované, není tomu tak. Způsobů jak toto udělat je několik, nicméně zde si ukážeme jen ten nejjednodušší, nejbezpečnější a nejefektivnější způsob.

Jak rozdělit PDF?

Jednoduše v Google Chrome. Pokud ho nemáte nainstalovaný, nejprve ho nainstalujte. Následně ho spusťte a váš PDF soubor do něj myší přetáhněte. Klikněte v pravém horním rohu Chrome na tři tečky pod sebou a z menu vyberte Tisk. Nyní u položky cíl klikněte na tlačítko Změnit … a vyberte Uložit jako PDF. O položku níže si vyberte počet stran od – do, které mají být v jednotlivých souborech a klikněte na tlačítko uložit. Následně budete vyzvání k výběru cílové složky, do které se PDF soubory budou ukládat. To je vše. Soubor takto postupně rozdělíte na libovolný počet stránek.

Proč pro rozdělování PDF používat Chrome? Protože je opravdu dobrý, bezpečný a zdarma. Adobe Reader, ve kterém byste stejný postup mohli zopakovat, dává mnohem horší výsledky (vysoká komprese s artefakty, velké soubory oproti zdrojovému).

PDF tisk