Jak lze skutečně vydělávat na internetu?

Pokud přemýšlíte jak si vydělat na internetu nějaké ty peníze, je potřeba přemýšlet hlavou a nebrat kdejakou klikací hloupost a nenechat se zlákat různou nabídkou vysokých výdělků. Takhle to skutečně nefunguje. Možností jak si vydělat peníze na internetu je několik.

1 – Provozování vlastních webových stránek, na kterých budete mít reklamu třeba od Skliku, Google AdSense, Ranky.cz apod. Vždy je potřeba vybírat věrohodné reklamní společnosti. Podmínkou úspěchu takové reklamy je návštěvnost vašeho webu, což není nic snadného, ale ne nic nemožného. Vždy záleží na vaší představivosti. Existují weby, které chytře dokázaly získat návštěvnost ve statisících za krátkou dobu. Jak to majitelé dokázali? Jednoduše, nabídli lidem něco o co měli zájem.

2 – Pro mnoho webů je výhodnější, než vydělávat na klikacích reklamách, zapojit se do nějakého PayPerPost (PPP) systému. V PPP vyděláváte tak, že píšete články na zakázku, které zpravidla publikujete na svém blogu. Mezi nejznámější české PPP systémy patří Plácla, KupČlánek a PayPost. Podmínkou zapojení do těchto systémů je mít blog s doménou druhého řádu (třeba www.mujbezvablog.cz), a na něm nějaké články, které nebudou výhradně placeného. Pokud se budete snažit a zapojíte se do více systémů, můžete si měsíčně přijít i na deset tisíc a více.

3 – Vydělávat na webu si můžete i svými koníčky. Šikovní lidé, kteří umí počítačovou grafiku, se na webu mohou nejen realizovat, ale i si slušně vydělat. Pokud rádi fotografujete, a jste opravdu dobří, můžete své fotky nahrávat do fotobank, kde si je někdo může koupit.

4 – Pokud vás něco opravdu baví, a založíte si k vašemu koníčku blog, je pravděpodobné, že si časem vybudujete dobrou reputaci, která vám pomůže vydělávat peníze. Jedná se však o dlouhodobý proces a není pro každého.

5 – Další ze způsobů jak si vydělat je třeba navštěvováním třeba Webtrhu, nebo jeho konkurence Webdealu. Na obou webech si šikovní lidi s IT zaměřením mohou slušně vydělat z pohodlí domova. Ženy, které jsou manuálně zručné se mohou zapojit třeba do Fleru, kde mohou prodávat své ruční práce.

6 – Zajímavým způsobem jak si vydělat na internetu je provozování vlastního e-shopu. Zde máte dvě možnosti. Buď budete prodávat něco svého, nebo se zapojíte do nějakého z affiliate nebo dropshippingového programu. Affiliate znamená, že bude ze svého „e-shopu“ pomocí speciálních odkazů směrovat lidi na skutečný e-shop, kde se vyřídí objednávka zákazníků, z čehož získáte nějaké procento. Dropshipping je něco podobného, jen s tím rozdílem, že faktury apod. vystavujete vy a vše skutečně vypadá, že odešlo od vás, avšak ve skutečnosti objednávku vaším jménem vyřídil jiný e-shop. Jedná se o komplikované druhy prodeje a rozhodně nejsou pro každého. E-eshopů je dnes poměrně dost a tak v nich nějak vyniknout je náročné.

7 – Máte-li fantazii, a baví vás psaní, můžete si udělat stránky, kde budete psát příběhy, nebo knihy třeba na přání zákazníků (interaktivní příběhy třeba jako Rozpaky kuchaře Svatopluka, Kuřátko). Od nich pak budete třeba přes PayPal inkasovat drobné peníze. Zde záleží jen na vaší fantazii a schopnostech.

8 – Naučte se programovat hry pro mobilní telefony, které pak můžete za drobné poplatky své výtvory prodávat.

Takto by se dalo pokračovat poměrně dlouho. Vždy záleží na tom, co umíte, a jako to děláte. Dobrá práce se dá monetizovat vždy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..