Ukradli mi notebook, jak ho najdu?

Ukradli mi notebook, jak ho najdu?

Velmi špatně. Pokud zloděj ví co dělá, nebo v notebooku nemáte nainstalovaný speciální software (třeba Intel Anti-Theft, Eset Internet security aj.), je jen mizivá šance, že svůj notebook kdy ještě uvidíte. Nicméně, jistá šance tu přeci jen je. Pokud vám počítač naběhne bez nutnosti použít nějaké heslo, možná půjde provést následující.

Teorie 1 – modem

Pokud máte u notebooku modem, je pravděpodobné, že bude znovu někdy zapnut. Můžete tedy požádat operátora o spolupráci. Operátoři dokáží určit polohu/IP adresu modemu.

Teorie 2 – podstrčený obsah

Následující je pro technicky zkušenější uživatele. Pokud jím nejste, požádejte někoho o spolupráci.

Za předpokladu, že zloděj váš notebook spustí bez problémů a začne se v něm prohrabávat, je více než pravděpodobné, že se podívá do vašeho emailu, nebo na váš profil na sociální síti. A to je příležitost pro vás. Stačí zprovoznit nějaký web, což lze zdarma, nahrát na něj speciální skript, který bude ukládat informace o návštěvách (IP adresa, prohlížeč, operační systém aj.) a máte skoro vyhráno. Dále stačí na tento web nalákat zloděje. Co dál s informacemi uděláte, je na vás.

Teorie 3 – psychologický přístup

Následující vychází z předpokladu teorie 2, tedy, že zloděj zapne PC a kouká na váš online život. Můžete zkusit sami sobě, samozřejmě přes jiný účet, poslat nějakou dobře připravenou zprávu, která, je-li dobře napsána, může podnítit zloděje k vrácení notebooku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..