Jak připravit známé rumové koktejly Cuba Libre a Mojito?

Jak připravit známé rumové koktejly Cuba Libre a Mojito?

Cuba Libre
Autor: Ozmafan

Asi jen těžko byste hledali dva koktejly, které jsou tak populární. Najdete je tak ve většině barů i klubů. Řeč bude o dvojce Cuba Libre a Mojito. S trochou šikovnosti si můžete tohle rumové duo umíchat i sami doma. Stačí se inspirovat následujícími recepty.

Pokud chystáte letní párty, anebo si jen chce dopřát kapku osvěžujícího nápoje, jistě vám následující recepty přijdou vhod. Základem bude pořídit si kvalitní rum. Zapomeňte na tuzemáky, které jsou pouze obarveným a ochuceným lihem z brambor. Dobrý rum totiž musí být vyroben z cukrové třtiny. Pro přípravu koktejlů Mojito a Cuba Libre budete potřebovat krátce zrající bílý rum, tzv. bianco. Příprava obou koktejlů už pak není vůbec složitá.

Recept na Cuba Libre

Začněme koktejlem Cuba Libre, jehož název v překladu znamená Svobodná Kuba. Před jeho přípravou si nachystejte následující:

  • 50 ml rumu (bianco, bílý rum)
  • 120 ml coly
  • trochu limetky nebo limetkového sirupu

Na přípravu toho koktejlu nebude potřeba ani shaker. Do sklenky nejprve vložíte pár kostek ledu a zalijete trochou limetkového sirupu nebo šťávou z čerstvých limetek. Poté přidejte předepsané množství rumu a nakonec dolijte colou. Přizdobte kouskem čerstvé limetky či mátou a přidejte brčko. A můžete podávat!

Recept na Mojito

Mojito
Autor: JefferyTurner

Ještě než se pustíme do přípravy koktejlu Mojito, zmíníme jeden dlouholetý spor. Totiž zda se název správně čte jako [mochito] či jako [mohito]. Pro druhou variantu svědčí fakt, že na Kubě, odkud tento koktejl také pochází, se „j“ čte jako „h“. Nyní už ale k přípravě. Na koktejl budete potřebovat toto:

  • 40 ml rumu (opět bílého bianco rumu)
  • 30 ml limetkového sirupu, popřípadě šťávy z čerstvé limetky
  • pár lístků čerstvé máty
  • 2 lžičky třtinového cukru
  • sodovku na dolití

Začněte tím, že do sklenice vložíte sirup (limetkovou šťávu), mátu a třtinový cukr a vše dobře tloučkem (nebo třeba vařečkou) promněte, aby hlavně máta pustila chuť a vůni. Pak přidejte nadrcený led a sodovku tak, aby ve sklence zůstalo místo pro poslední ingredienci. Na závěr přidejte rum. I Mojito můžete ozdobit trochou máty a přidat brčko.

To byly tedy dva jednoduché recepty na oblíbené rumové drinky, které vám jistě přijdou k chuti. Pokud byste se o nich chtěli dozvědět více, navštivte magazín Alkoholium.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..