Jak na půjčky bez registru a poplatků a na co si dát pozor?

Euro bankovkyPůjčky, u kterých nemusíte dokládat své příjmy patří mezi velmi oblíbené způsob, jak si zejména před výplatou nějakou tu korunu bez problémů půjčit. Ne každý totiž chce absolvovat martyrium s vyřizováním půjček v bankách, kde po vás chtějí dokázání příjmu, koukají do registrů dlužníků apod. 

Před půjčováním bez registrů je potřeba vás důrazně upozornit na nutnost včasného splácení. To hlavně z jednoho důvodu. RPSN je zde extrémně vysoká, často to jsou tisíce procent. Při nesplácení se tak velmi rychle můžete dostat do dluhové spirály, která může skončit i osobním bankrotem. Pokud tedy neplánujete zneužít osobního bankrotu, což se v těchto případech absolutně nevyplácí, tak si dejte velký pozor na to, abyste včas peníze vrátili.

Co je to RPSN?

RPSN je zkratka Roční Procentní Sazba Nákladů a určuje, kolik budete muset zaplatit z původní dlužné částky za jeden rok v souvislosti s touto půjčkou. Pokud si tedy půjčujete 3.000,-Kč na měsíc s RPSN 2.000%, což není nic nenormálního, tak za měsíc budete muset vrátit ne 3.000,-Kč, ale 4998,-Kč. Pokud byste nespláceli, tak za rok se ze 3.000,-Kč stane 60.000,-Kč. Dejte si tedy velký pozor na RPSN. U nebankovních půjček pozor také na to, že na čím kratší dobu si peníze půjčíte, tím vyšší bude RPSN.

Číst smlouvu se vyplácí

Méně korektní nebankovní instituce si do smlouvy dávají ujednání (zajišťovací převod práva), na základě kterého se předem upisujete, že v případě sebemenšího zpoždění vám bude zabavena nějaká věc, nejčastěji nemovitost, která bude ihned prodána dál. Takto snadno můžete přijít i kvůli pár korunám o střechu nad hlavou za milióny korun.

Jak si tedy rychle půjčit bez registru?

Pokud jste dospěli k závěru, že je pro vás půjčka bez registru jediným správným řešením, pak je již vše zcela jednoduché. Stačí si vybrat nějakou nebankovní instituci, která nabízí půjčky bez registru nebo půjčky bez poplatku. Následně si vyberete částku, kterou chcete půjčit a na jaké období. Po odeslání žádosti přes internet následuje ověření, buď po telefonu, nebo emailem, přes který vám bude zaslána smlouva k podepsání. V dalším kroku musí být půjčka schválena. Zde si prosím uvědomte, že i když se jedná o půjčku bez registru dlužníků, nebo Solusu (další z registrů), tak se nebankovní instituce chcete nějak chránit. Proto vám jako první půjčku zpravidla nepůjčí tolik peněz. Až později, když se osvědčíte, tak dosáhnete na zajímavější peníze se zajímavější RPSN. Pokud vám bude půjčka schválena, bude vám ihned zaslána na bankovní účet.

Mnohé firmy nabízí i SMS půjčky. To není ni jiného, než využití SMS zpráv pro zprostředkování půjčky. Zpravidla již však musíte být předem registrováni u nějakého nebankovního institutu. Někdy je také SMS půjčkou nazývána půjčka, kterou musíte udělat na internetu on-line, a následně jí potvrdit SMS kódem, který obdržíte.

[sc:adsenseAd]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..