Jak se QR kódem přihlašovat k zabezpečené Wi-Fi

Jak se QR kódem přihlašovat k zabezpečené Wi-Fi

Určitě to znáte, někdo k vám přijde na návštěvu, a chce se připojit na vaší Wi-Fi síť. Vy jí máte samozřejmě zaheslovanou, a tak někde vyhrabete papírek s napsaným heslem, které je pekelně dlouhé, takže ho musíte desetkrát návštěvě nadiktovat, než se jí podaří se úspěšně připojit. Je to děsná představa, která se stává realitou v mnoha domácnostech. Existuje však způsob, kterým se dá úmorné opisování hesla obejít. Následující návod funguje u zařízení používajících operační systém Android.

Sejmi si QR kód

Nejjednodušší cesta, jak heslo snadno zadat, spočívá v jeho přepisu do tzv. QR kódu. S ním už jste se někdy určitě setkali. Je to složitější verze 1D čárového kódu, který najdete snad na každém předmětu kolem vás. QR kód je tzv. 2D kód, a díky tomu má mnohem datovou větší kapacitu. Detaily o QR kódech řešit nebudeme, kdo chce, nechť se podívá na Wikipedii. QR kód se pak pomocí čtečky přečte a tak odpadá nutnost pracně přepisovat připojovací údaje.

Samotný QR kód obsahující heslo je nám relativně k ničemu. My do QR kódu musíme přepsat i další informace o vaší Wi-Fi tak, aby pouhým sejmutím QR kódu došlo k připojení do zaheslované Wi-Fi sítě. Na to nám poslouží velmi zajímavá webová stránka s názvem Unitag. Ta je sice anglicky, ale to nám nevadí, protože je stránka velmi intuitivní.

QR-code-wifi

Na stránce viz. obrázek doplníte v levém formuláři své SSID sítě (název sítě), heslo do sítě, a typ šifrování WPA/WPA2, WEP, nebo open, pakliže nemáte žádné heslo nastaveno. Potom klikněte na tlačítko Confirm, které spustí vygenerování QR kódu. Kód si vytiskněte a dejte si ho třeba do šuplíku, na noční stolek, nebo kamkoliv, kde vám to bude vyhovovat. Hlavně ne na místo, kde by si ho mohl snadno sejmout i někdo nežádoucí.

No a pak, když k vám přijde návštěva, ukažte jim QR kód, který si čtečkou QR kódů přečtou, čímž se připojí ihned do vaší zaheslované Wi-Fi sítě.

Tip: I QR kód může vypadat sexy. Jeho vzhled si můžete upravit ve formuláři na levé straně stránky pojmenované Customizations.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..