Návod, jak vytvořit webové stránky zdarma

Návod, jak vytvořit webové stránky zdarma

Mít vlastní webové stránky je velmi příjemné a často i užitečné. Můžete na nich psát své myšlenky, pomáhat jiným lidem, podnikat, přivydělávat si, psát blog, zkrátka dělat vše, co vás baví a co chcete předat dalším lidem.

Tento článek rozdělíme na několik podskupin, ze kterých si pak pro sebe vyberete nejvhodnější verzi, která bude nejvíce splňovat vaše požadavky. Předem je potřeba říci, že nejlepší řešením pro webovou prezentaci je koupě vlastního plnohodnotného webu s doménou, který vás nebude nijak omezovat.  V dnešní době se takový web dá zařídit za cenu v řádu několika stokorun třeba u Wedosu.

Blog zdarma

První kategorií, kterou je dobré rozlišit je blog. Blog je takový speciální druh webu, na kterém píšete nejrůznější články o tom, co vás zajímá. Na blogu se dají postavit i základní osobní weby. Blogy jsou postavené na jednoduchém redakčním systému, který je často velmi podobný programu Microsoft Word, takže pro jeho provozování nepotřebujete znát žádný programovací ani značkovací jazyk. I když alespoň základní znalost HTML je dobré umět, protože ne vždy redakční systémy budou dělat to, co zrovna vy chcete.

Weby, na kterých zdarma můžete své blogy provozovat jsou například

Osobní nebo firemní stránky zdarma

Tento druh stránek by se dal provozovat i na nějakém blogu, ale to by nebylo to pravé ořechové. U těchto stránek již vyžadujeme určitou formu prestiže, vlastní emailovou schránku, možnost nahrávání souborů přes FTP klienta a různé další jednoduché funkce.

Seznam webů, které by vás mohli zajímat

webnode

Video weby

Poslední dobou se poměrně dost rozmáhá místo psaní textů nahrávání videa. Nejznámějším webem, který je pro tento účel absolutně nejlepší je YouTube. Genialita tohoto webu spočívá ve dvou faktech. Jednak v tom, že video zvládne na YouTube nahrát i absolutní počítačový negramot. A pak také v tom, že vaše video mohou snadno shlédnou stovky a v případě úspěchu až milióny lidí. Na YouTube je takový hukot, že si vašeho videa i bez nějaké propagace určitě někdo všimne. Navíc na nahraných videích můžete začít vydělávat tím, že u nich povolíte zobrazování reklamy. Takže, pokud rádi točíte video, založte si na YouTube stránku a uvidíte sami, že je to velmi návykový web.

Mezi další velmi oblíbené weby podobné YouTube patří Vimeo, Stream, Zkouknito aj.

Sociální weby

Pokud patříte mezi extroverty, pak vám asi bude nejvíce vyhovovat provozování nějaké sociální stránky, typicky na Facebooku, který je asi nejvíce propracovaný. Výhodou tohoto řešení je v tom, že pro své stránky můžete najít snadno tisíce čtenářů. Pokud budete velmi úspěšní, pak počítejte s tím, že vás osloví nějaká firma s placenou nabídnou umístění reklamy na stránku. Pár lidí již takto přišlo k zajímavých penězům. Podmínkou však je mít alespoň kolem 10.000 odběratelů vašich příspěvků.

Facebookovou stránku si můžete zřídit i bez existujícího profilu.

FB-vytvorit-stranku

Pokud potřebujete poradit, nebo sami byste chtěli na nějakou zajímavou službu zdarma upozornit, napište prosím do diskuze pod článkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..