Jak se zbavit kocoviny, aneb co nejlépe pomáhá?

Přestože samotné alkoholové opojení je celkem příjemné, druhý den zpravidla již tak příjemný není. V tuto chvíli si alkohol v podobně kocoviny vybírá svou krutou daň, která je o to horší, čím více jste nápoje míchali, a čím více jste toho vypili. A tak není divu, že člověk hledá různé cenné rady, jak se kocoviny zbavit. Pojďme se na pár tipů podívat.

Proč je po alkoholu kocovina?

Velmi jednoduše řečeno. Alkohol odplavuje z těla důležité minerály, vitamíny a vodu. Navíc působí osmoticky, což znamená, že se do buněk v těle natahuje voda a ty pak zvětšují svůj objem – jedna z hlavních příčin boleti hlavy. Navíc pokud nepijete čistý líh v podobě kvalitní vodky, pak do svého těla dostáváte mnoho různých chemikálií (např. acetaldehyd, aceton a jiné), které mohou vytvořit doslova vražedný koktejl, který otráví vaše tělo. Za samotnou bolet hlavy při kocovině může hlavně acetaldehyd, který z těla odvádí cennou vodu, která se ve značné míře podílí na detoxikaci organizmu, takže se nedivte, že po probuzení máte sucho v puse a třeští vás hlava.

Také si uvědomte, že poalkoholové stavy zhoršuje vyšší věk, způsobující dehydrataci organizmu. Dále také vaše genetické předpoklady, pohlaví, vaše aktuální zdraví a strava přijímaná v průběhu konzumace alkoholu.

Jak se zbavit kocoviny?

Z těla se odplavilo mnoho vitamínů, minerálů, vody a také cukru. To vše je potřeba doplnit. Rozhodně doporučujeme dostat do těla vitamín C a B komplex. Pro doplnění minerálů a vody je nejvhodnější pořádný poctivý vývar. Pokud ho nemáte, doplňte minerály a vodu ideálně pomocí minerálek. Pro doplnění cukru se doporučuje čaj s medem.

Syrová vejce obsahují velmi mnoho pro tělo důležitých látek, zkuste také je. Pokud do sebe nedostanete syrová vejce, což se dá pochopit, udělejte si je míchaná, případně na hniličko.

V lékárnách se prodávají různé přípravy, které se podávají před konzumací alkoholu, stejně tak i po něm. Zkuste se tedy na alkohol připravit předem návštěvou lékárny.

Vyprošťovák se nedoporučuje, protože dojde ke vzniku kombinované otravy alkoholem. Káva a aspirin vám také nepomohou.

Tipy pro snesitelnější kocovinu

  • alkohol nemíchejte a pijte jeden druh
  • čím čiřejší alkohol, tím snesitelnější následky – ideální je pít kvalitní čistou vodku
  • pití alkoholu prokládejte pitím čisté vody
  • nejezte sladké
  • průběžně jezte, ideálně něco tučného