Jak se zbavit kocoviny, aneb co nejlépe pomáhá?

Jak se zbavit kocoviny, aneb co nejlépe pomáhá?

zena majici kocovinuPřestože samotné alkoholové opojení je celkem příjemné, druhý den zpravidla již tak příjemný není. V tuto chvíli si alkohol v podobně kocoviny vybírá svou krutou daň, která je o to horší, čím více jste nápoje míchali, a čím více jste toho vypili. A tak není divu, že člověk hledá různé cenné rady, jak se kocoviny zbavit. Pojďme se na pár tipů podívat.

Proč je po alkoholu kocovina?

Velmi jednoduše řečeno. Alkohol odplavuje z těla důležité minerály, vitamíny a vodu. Navíc působí osmoticky, což znamená, že se do buněk v těle natahuje voda a ty pak zvětšují svůj objem – jedna z hlavních příčin boleti hlavy. Navíc pokud nepijete čistý líh v podobě kvalitní vodky, pak do svého těla dostáváte mnoho různých chemikálií (např. acetaldehyd, aceton a jiné), které mohou vytvořit doslova vražedný koktejl, který otráví vaše tělo. Za samotnou bolet hlavy při kocovině může hlavně acetaldehyd, který z těla odvádí cennou vodu, která se ve značné míře podílí na detoxikaci organizmu, takže se nedivte, že po probuzení máte sucho v puse a třeští vás hlava.

Také si uvědomte, že poalkoholové stavy zhoršuje vyšší věk, způsobující dehydrataci organizmu. Dále také vaše genetické předpoklady, pohlaví, vaše aktuální zdraví a strava přijímaná v průběhu konzumace alkoholu.

Pár dalších rad najdete v článku Co zabírá na kocovinu?

Jak se zbavit kocoviny?

Z těla se odplavilo mnoho vitamínů, minerálů, vody a také cukru. To vše je potřeba doplnit. Rozhodně doporučujeme dostat do těla vitamín C a B komplex. Pro doplnění minerálů a vody je nejvhodnější pořádný poctivý vývar. Pokud ho nemáte, doplňte minerály a vodu ideálně pomocí minerálek. Pro doplnění cukru se doporučuje čaj s medem.

Syrová vejce obsahují velmi mnoho pro tělo důležitých látek, zkuste také je. Pokud do sebe nedostanete syrová vejce, což se dá pochopit, udělejte si je míchaná, případně na hniličko.

V lékárnách se prodávají různé přípravy, které se podávají před konzumací alkoholu, stejně tak i po něm. Zkuste se tedy na alkohol připravit předem návštěvou lékárny.

Vyprošťovák se nedoporučuje, protože dojde ke vzniku kombinované otravy alkoholem. Káva a aspirin vám také nepomohou.

Tipy pro snesitelnější kocovinu

  • alkohol nemíchejte a pijte jeden druh
  • čím čiřejší alkohol, tím snesitelnější následky – ideální je pít kvalitní čistou vodku
  • pití alkoholu prokládejte pitím čisté vody
  • nejezte sladké
  • průběžně jezte, ideálně něco tučného

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..