Jak se zbavit vos?

Jak se zbavit vos?

vosaVosy jsou v letních obdobích dost otravný hmyz, který z příjemného posezení venku může udělat velmi nepříjemný zážitek. Pojďme si ukázat, jak se jich můžete snadno a rychle zbavit.

Jak se jednoduše zbavit vos?

V zásadě jsou dvě možnosti, jednak postavit si lapač, nebo odpuzovač vos. Lapač má tu nevýhodu, že může přitáhnout i jiný další hmyz, zatímco odpuzovač nikoliv. Co použijete je na vás.

Různé druhy vos = různé způsoby řešení problému. Na každý druh funguje něco jiného.

Lapač vos

lapač vosVelmi jednoduchý lapač se dá udělat z PET láhve. Vršek láhve zhruba nad etiketou uříznete a prozatím dáte bokem. Do spodní části láhve dejte něco tekutého, co bude vosám chutnat. Vodu s cukrem, sirup, šťávu z kompotu, nebo klidně i pivo a to zhruba do jedné poloviny uříznuté láhve. Nyní vezmeme uříznutý vršek a strčíme ho hrdlem do vnitřku PET láhve viz. obrázek. Nyní je potřeba někam láhev umístit a pravidelně vylévat nachytané vosy.

Odpuzovač vos

Lepší než vosy lapat, je je odpuzovat. To se dá velmi snadno. Vosy nemají rády čistící prostředky (jar apod.)a pálivé-ostré pochutiny, jako je chilli, kajenský pepř a třeba také česnek. Jako odpuzovač funguje také citrónová kůra s hřebíčkem.

Čistící prostředky nalijte do větší misky a umístěte do problémové lokality. Chilli nebo pepř rozmíchejte ve vodě a opět někde vystavte. V případě česneku se osvědčilo jeho rozetření na smirkovém papíru, který se vyvěsí po okolí.

Imitace vosího hnízda

Jednou z možností jak se vos zbavit spočívá ve vytvoření papírových koulí, které se rozvěsí po okolí. Vosy si budou myslet, že už tu nějaké další jsou a odletí jinam.

Pokud máte problém s vosím hnízdem, zavolejte hasiče, nebo odborníky, kteří se o něj postarají.

Pozor na děti!!! Ať budete dělat lapače či odpuzovače, umístěte je tak, aby k nim neměli přístup děti!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..