Jak ve Windows 10 nastavit časový limit uzamčení obrazovky?

Jak ve Windows 10 nastavit časový limit uzamčení obrazovky?

Někdy je prostě potřeba, aby se počítač nezamykal. Ne každému vyhovuje, že se Windows 10, ve výchozím nastavení, sám zamkne po jedné minutě nečinnosti. V následujícím návodu si ukážeme, jak na to. Bohužel ve Win 10, z bezpečnostních důvodů, toto nejde tak snadno jako kdysi.

Upozornění. Následující úpravy děláte pouze na vlastní riziko. Nesprávný zásah do registrů může poškodit Windows.

Jak z upozornění vyplývá, je potřeba menšího zásahu do registrů, aby se v nastavení napájení dala nastavit doba, která musí uplynout před uzamčením obrazovky. Spusťte tedy jako administrátor regedit (zmáčkněte Win klávesu a napište regedit, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Spustit jako správce). Najděte následující klíč:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\7516b95f-f776-4464-8c53-06167f40cc99\8EC4B3A5-6868-48c2-BE75-4F3044BE88A7

V pravé části programu najděte položku Attributes, dvojklikem jí otevřete a nastavte na hodnotu 2 a Regedit zavřete. Tímto krokem se nastavilo povolení zobrazování položky umožňující nastavení časového limitu.

regedit
Kliknutím obrázek zvětšíte

Pokud se bojíte do registru ručně zasahovat, stáhněte si náš připravený REG soubor, na který stačí dvakrát kliknout (spustit) a ten sám provede úpravu nastavení. Stáhnout soubor (REG soubor je v ZIP archívu, opět stačí dvakrát kliknout a dojde k jeho otevření. Archiv nemusíte rozbalovat, REG soubor lze spustit přímo z něj).

Opět zmáčkněte Win klávesu a napište Upravit schéma napájení a na nalezenou stejnojmennou položku klikněte. V otevřeném okně klikněte na Změnit pokročilé nastavení napájení. Dále rozklikněte Zobrazení -> Časový limit pro uzamčení obrazovky konzoly a nastavte požadovanou dobu, která uběhne, než se počítač uzamkne.

nastavení napájení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..