Jak vyhledat IČO a DIČ firmy rychle a jednoduše?

Pokud potřebujete dohledat IČO (identifikační číslo) nebo DIČ (daňové identifikační číslo) nějaké firmy, pak máte v zásadě čtyři efektivní způsoby jak údaje dohledat.

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak najít potřebné čísla, spočívá v jeho vyhledání na Googlu. Do vyhledávacího políčka zadejte jen název firmy a text IČO. Například „Bačkůrka s.r.o. IČO“. Pokud má firma webové stránky, uvidíte hned ve výsledcích IČO firmy viz. obrázek. Podmínka úspěchu je existence zveřejnění IČO a DIČ firmy na internetu. Pokud použijete IČO z výsledků hledání, zkuste si firmu na Googlu dohledat ještě pomocí IČO. Prostě do vyhledávače napište text: IČO + dohledané číslo. To jen pro jistotu, abyste náhodou nevybrali špatné IČO.

Druhým způsobem je vyhledání firmy na webu www.firmy.cz, kde je velká většina českých firem.

Nejlepším způsobem je navštívení webových stránek Živnostenského rejstříku na webu s poněkud hloupou adresou www.rzp.cz.

Subjekty můžete také vyhledávat v obchodním rejstříku na webu Justice.cz, kde lze vyhledávat nejen údaje v obchodním rejstříku, ale i v insolvenčním rejstříku, rejstříku úpadců aj., nehledejte zde však jedince jako OSVČ.

Na vaše otázky odpovíme. Nebojte se zeptat.