Jak vyhledat IČO a DIČ firmy rychle a jednoduše?

Jak vyhledat IČO a DIČ firmy rychle a jednoduše?

Pokud potřebujete dohledat IČO (identifikační číslo) nebo DIČ (daňové identifikační číslo) nějaké firmy, pak máte v zásadě čtyři efektivní způsoby jak údaje dohledat.

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak najít potřebné čísla, spočívá v jeho vyhledání na Googlu. Do vyhledávacího políčka zadejte jen název firmy a text IČO. Například „Bačkůrka s.r.o. IČO“. Pokud má firma webové stránky, uvidíte hned ve výsledcích IČO firmy viz. obrázek. Podmínka úspěchu je existence zveřejnění IČO a DIČ firmy na internetu. Pokud použijete IČO z výsledků hledání, zkuste si firmu na Googlu dohledat ještě pomocí IČO. Prostě do vyhledávače napište text: IČO + dohledané číslo. To jen pro jistotu, abyste náhodou nevybrali špatné IČO.

Google-ICO-DIC

Druhým způsobem je vyhledání firmy na webu www.firmy.cz, kde je velká většina českých firem.

Nejlepším způsobem je navštívení webových stránek Živnostenského rejstříku na webu s poněkud hloupou adresou www.rzp.cz.

rivnostensky-rejstrik

Subjekty můžete také vyhledávat v obchodním rejstříku na webu Justice.cz, kde lze vyhledávat nejen údaje v obchodním rejstříku, ale i v insolvenčním rejstříku, rejstříku úpadců aj., nehledejte zde však jedince jako OSVČ.

justice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..